Po Riyadzie przyszła kolej na Doha. Daniel Windahl i José Solano Marmolejo po raz kolejny zmierzą się z Juanem Lebronem i Ale Galanem. Po triumfie w Arabii Saudyjskiej udają się do Kataru, aby rozpocząć turniej Major Ooredoo w Katarze, po raz kolejny walcząc z tymi samymi przeciwnikami. Kaprysy losowania umieściły Windahla (52. miejsce w rankingu FIP) i Marmolejo (82.) w strefie Hiszpanów.

Pierwszy dzień pierwszego turnieju Major w tym roku upłynął pod znakiem wielu zaciętych meczów zakończonych w trzecim secie: Diego Gil i Jesus Moya pokonali José Antonio Diestro i Javiego Leala, który zajął 15. miejsce. Campagnolo/Gutierrez i Moyano/Gil żegnają się już z Katarem. Podobnie jest w przypadku Nachi Sagera i Salvy Orii, którzy dotarli do półfinału w Riyadzie: obydwaj Hiszpanie zostali pokonani 6:2, 1:6, 6:2 przez Denisa Perino i Alexa Chozasa, którzy zdobyli seta w Coello/Tapia podczas pierwszego turnieju w tym roku. Miguel Lamperti / José Jimenez podaje przeciwko Cepero / Sanchezowi.

Paula Josemaria i Ari Sanchez zmierzą się z Ariadną Cañellas Rodero i Teresą Navarro Lopez-Barajas.

Po przegranej w finale w Arabii Delfina Brea i Bea Gonzalez (2) zadebiutują przeciwko Martinie Fassio Goyenche i Martie Borrero.

Obecni mistrzowie Doha Major, Franco Stupaczuk i Martin Di Nenno (3), otworzą program na korcie centralnym przeciwko Inigo Jofre i Luisowi Hernandezowi Quesadzie, po czym nastąpi „pierwszy” mecz Gemmy Triay i Claudii Fernandez (3) przeciwko francuskiemu duetowi Alix Collombon i Jessica Ginier Barbier.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.