Le padel profesjonalista jest zawsze szybszy: gracze to prawdziwi sportowcy, a coraz lepszej jakości sprzęt pozwala im uderzać coraz mocniej... Niektórzy profesjonaliści zaczynają się zastanawiać, czy tak nie powinno być znajdź rozwiązania, aby znaleźć nieco bardziej staroświecką grę.

Jedno z rozwiązań: zwiększyć rozmiar bel padel. Niezależnie od gracza i ścieżki konsekwencje będą oczywiste. Wyjaśnimy Ci to.

1. Zmniejszona prędkość gry

Większa kula miałaby większą objętość i większą powierzchnię stykającą się z powietrzem, co zwiększyłoby opór powietrza i zmniejszyłoby jego prędkość. Może to spowolnić grę i pozwolić na dłuższe wymiany i większą strategię.

Co więcej, Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego dokonała tego wyboru dokładnie i precyzyjnie ze względu na dobro zawodników, ale także, a może nawet przede wszystkim, aby sport był bardziej telegeniczny. A rezultaty są oczywiście bardzo pozytywne.

2. Zmniejszony zasięg rozbić

Uderzenia i strzały z dużą mocą utraciłyby skuteczność, ponieważ większa i potencjalnie cięższa piłka nie latałaby tak dużo jak zwykła piłka. Będzie to sprzyjać graczom defensywnym i wymianom. Wszystko jest kwestią równowagi: nie powinniśmy nadmiernie spowalniać gry i potencjalnie powodować pewnego rodzaju zmęczenia u widzów (nie wspominając o fizycznym wpływie, jaki przedłużone punkty mogą mieć na graczy), ale nieco wolniejsze mecze mogą zapewniają doskonały spektakl.

3. Zwiększona zwrotność

Większa piłka byłaby łatwiejsza do zobaczenia i uderzenia przez graczy, co mogłoby uczynić grę bardziej przystępną dla początkujących. Może to również zmienić strategię gry, faworyzując precyzyjne rozmieszczenie zamiast potężnych strzałów.

Ale w rzeczywistości, jeśli mamy wierzyć słowom Sanyo czy Lampertiego, byłby to przede wszystkim powrót do podstaw padel. Nasz sport, który stał się bardziej strategiczny, stał się teraz bardziej agresywny, a gracze potrafią wznieść się w powietrze i postawić wszystkich na tym samym poziomie jednym uderzeniem.

Jedno wydaje się pewne, większa piłka oznacza większą zwrotność dla początkującego, co wydaje się dobre.

Au Bullpadel pokaż 06, mogliśmy zobaczyć Redouane’a Bougherabę robiącego show z piłką XXL. Poniższy obrazek karykaturuje ideę słupka, ale łatwiej jest nam zrozumieć jego sens, ponieważ dla początkującego uderzenie piłki staje się znacznie bardziej oczywiste.

Redouane’a Bougheraby padel

4. Różnicowanie z tenisem

Większa kula jeszcze bardziej różnicowałaby padel tenisa, wzmacniając wyjątkową tożsamość padel. Mogłoby to przyciągnąć graczy i widzów poszukujących widowiska jeszcze bardziej odmiennego od tego, jakie oferują inne sporty rakietowe.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.