Podawaj raczej bekhendem niż forhendem: gest, który jest czasami widoczny - ale rzadko - wśród profesjonalistów.

hiszpański Paquito Navarro ćwiczy ją, gdy służy po lewej stronie, podobnie jak Brazylijczyk Lucas Campagnolo, czasami. Przed nimi tak było też z Argentyńczykiem Sebastian nerone, Nr 1 na świecie we wczesnych latach 2000. Wśród dziewcząt specjalista nazywa się Carolina Navarro. Ze strony francuskiej Adrien Maigret czasami praktykuje tego typu usługi.

 

klapa serwisowa Maigret Tison

Również wśród amatorów spotykamy czasem graczy, którzy angażują się na bekhend, mając mniej lub bardziej fortunę. Dlaczego dokonali takiego wyboru? Oto co najmniej cztery!

Łatwiejsze drukowanie efektów

Niezależnie od tego, czy jest to forhend, czy bekhend, wskazane jest podanie piłki serwisowej efekt krojenia lub krojeniatak, że jego odbicie jest mniejsze. Odbywa się to poprzez poruszanie się w górę iw dół, przy czym główka rakiety jest prawie pozioma. Jednak ten gest jest bardziej naturalny i skuteczniejszy w przypadku strony bekhendowej, podczas gdy wymaga skrętu nadgarstka na stronie forhendowej, co jest raczej niewygodne: ponadto, czy często widzieliście, jak dobrzy tenisistki przycinają przednie ręce? W większości przypadków efekt plastrowania będzie zatem bardziej skuteczny w przypadku strony bekhendowej, z a kula, która pęka więcej.

Zaskakujące odbicie po kieliszku

Większość serwerów próbuje dotykać szyby, aby utrudnić odbiornikowi. Osiągnięcie tego z jego odwrotnością jest obietnicąszczególnie mylące odbicie dla przeciwników: z jednej strony dlatego, że są bardziej przyzwyczajeni do wznawiania usług z forhendu, z drugiej strony dlatego, że bardziej zaakcentowany kawałek powoduje, że piłka szybciej spada na ziemię.

Ten efekt zaskoczenia jest łatwiejszy do uzyskania, serwując przekreślony bekhend: lewa strona, jeśli serwer jest praworęczny, prawa strona, jeśli jest leworęczny ... Należy jednak pamiętać, że dobrzy podbicia kończą po kilku meczach, przyzwyczajając się do do tych dziwacznych trajektorii.

Lepsza zdolność do różnicowania

Ten, kto służy bekhendem, ma jeszcze jedną zaletę: siłę różnią się bardziej niż inne. Można go rzeczywiście używać od strony okna, na linii środkowej lub „na korpusie”, celując w odbiornik. Ale może na przemian wykonywać serwis bekhendowy i forhendowy, co zwielokrotnia kombinacje i sprzyja efektowi zaskoczenia. Dodaj do tego od czasu do czasu serwis topspinowy z wysokim odbiciem, a Twoja paleta będzie miała coś, co sprawi, że przeciwnik będzie wyglądał blado!

Większa precyzja i / lub prędkość

Dla graczy, których bekhend jest najsilniejszym punktem, używanie tej broni w zwarciu zapewnia najwyższą precyzję, niezawodność i często szybkość. Oczywiście lepsza umiejętność znajdowania poszukiwanych obszarów i serwowania szybkich i niskich piłek w stanie przyspieszyć odbiornik.

Alejandro Galán, obecny świat nr 1, którego bekhend jest lepszy niż forhend, może skorzystać na przejściu na tę technikę. Ale wciąż jest młody i może kiedyś to zrobi.

Jeśli chodzi o Ciebie, niezależnie od wieku, możesz spróbować - pamiętaj, aby rzucić piłkę nieco wyżej i przed siebie. A może poznasz objawienie, które sprawi, że zmienisz strony ...

Kredyt wideo: YouTube KikePadelX3

jérome arnoux journliaste

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.