Zastanawiasz się, ile zarabiają najlepsi gracze? padel na świecie ? Trudno powiedzieć, bo większość dochodów sportowców opiera się na umowach sponsorskich. Z drugiej strony doskonale wiemy, ile wygrali gracze Nagrody pieniężne ponieważ dane te są publiczne.

Nasi koledzy z Padel Przegląd przeprowadził obliczenia i oto co wyszło po pierwszych dziewięciu turniejach sezonu (1 turniej główny, 4 P1 i 4 P2).

Zauważamy oczywiście, że w najlepszym przypadku liczby te są całkowicie akceptowalne, nawet jeśli konieczne jest odliczenie znacznej części podatków i odliczenie kosztów odpowiadających podróżom różnym autokarom... Z drugiej strony rozumiemy również, że nawet dla graczy, którzy znajdują się w pierwszej dziesiątce, obejście się bez sponsorów byłoby prawie niemożliwe…

Jak widać, nadal istnieje pewna różnica między mężczyznami i kobietami, ale można powiedzieć, że nie jest ona tak znacząca, jeśli porównamy ją z innymi sportami.

A Wy, co sądzicie o tych liczbach?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !