Jeśli grasz padel regularnie lub na zawodach, z pewnością zastanawiasz się, co powinieneś zjeść przed meczem.

Ostatni posiłek przed meczem: kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę

Posiłku przed wysiłkiem sportowym nie należy lekceważyć. Rzeczywiście, aby dać z siebie wszystko na torze, potrzebujesz dużo energii bez odczuwania dyskomfortu trawiennego.

Dlatego radzimy: zakończyć posiłek co najmniej dwie lub trzy godziny przed rozpoczęciem meczu. Wtedy jest to konieczne wybieraj pokarmy lekkostrawne, które dostarczą Ci wszystkich niezbędnych składników odżywczych podczas wysiłku. Dlatego podczas posiłku przedmeczowego lepiej unikać wszystkich tłustych potraw, ale także pokarmów bardzo bogatych w błonnik, takich jak na przykład rośliny strączkowe.

Makaron, wciąż popularny wśród sportowców

Ponieważ są jednością ważne źródło złożonych węglowodanów i białek, ale także mikroelementów (magnez, cynk, fosfor, miedź, żelazo i witaminy B1, B3 i B5), makaron od zawsze był sprzymierzeńcem sportowców. Jak możesz sobie wyobrazić, będą jednym z podstawowych pokarmów posiłku przed meczem. Z drugiej strony można się zastanawiać, czy należy iść w kierunku złożone pasty, bogatsze w błonnik, a przez to trudniejsze do strawienia, lub biały makaron, które mają tę wadę, że mają wyższy indeks glikemiczny, co może zwiększyć Twoje szanse na hipoglikemię? Odpowiedź może leżeć po stronie makaronu półpełny, które zapewniają dobry kompromis.

Półkompletny makaron Lazzaretti dostępny w Greenweez

Dodatkowo wskazane będzie zjedzenie makaronu „al dente”. Rzeczywiście, im więcej makaron jest ugotowany, tym wyższy ma indeks glikemiczny. Możemy dodać do nich odrobinę masła lub oleju i łączyć je z białym mięsem lub rybą np. makrelą, która dostarczy Wam białka niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania mięśni.

Kontroluj swoją dietę na kilka dni przed zawodami

Sam posiłek przedmeczowy nie jest równoznaczny z wydajnością. Rzeczywiście, ważne jest, aby zgromadzić dobre rezerwy węglowodanów przed dniem D. Dlatego konieczne jest spożywanie węglowodanów złożonych w wystarczającej ilości w dniach poprzedzających zawody, a zwłaszcza dzień przed.

Makaron to oczywiście nie jedyne ciekawe źródło węglowodanów złożonych. Ryż, komosa ryżowa, kasza bulgur, kasza gryczana lub batat są również bardzo ciekawymi pokarmami na ten okres przed zawodami.

Ogólnie rzecz biorąc, preferuj żywność ekologiczną i domową, która będzie bogatsza w przeciwutleniacze. Nasz partner Greenweez ma bardzo szeroką gamę ekologicznych i eko-odpowiedzialnych produktów, aby lepiej zarządzać przed zawodami. Od rzemieślniczego półkompletnego makaronu po gnocchi ze słodkich ziemniaków, brązowy ryż Camargue i filety z makreli – w dziale znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. słone artykuły spożywcze.

Miej dobre codzienne nawyki

Jedzenie jest niezbędne dla sportowców, ponieważ musi dostarczać im wszystkich składników odżywczych, które pozwolą im trenować, zachowując zdrowie. Jeśli jesteś regularnym sportowcem, zdajesz sobie sprawę, że musisz spożywać duże ilości węglowodanów złożonych, w szczególności w celu osiągnięcia długoterminowego postępu.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !