National Cru Padel Puchar 2017 był wyjątkowy z tygodniowym bogatym padelistycznie i pięknymi zwycięzcami. To wydarzenie odbywa się z biegiem czasu i prawdopodobnie oferuje jeden z najlepszych obrazów padla we Francji.

Imponujące liczby

200 par zarejestrowanych w eliminacjach krajowych Padel Puchar w ostatnią niedzielę z 10 dzikimi kartami umożliwiającymi najlepszym graczom udział w głównym losowaniu składającym się z najlepszych francuskich par.

Poziom „coraz wyżej, a to z kwalifikacji. Widzimy, że coraz więcej graczy w National Tennis Cup to padel. „Wyjaśnia Christophe Lesage, prezes Krajowego Pucharu Tenisowego.

W końcowych etapach, które rozpoczęły się w tym roku w czwartek, pary 100 na starcie (panie, panowie i mieszane) zgromadziły głównie kwalifikacje z etapów 25 przeprowadzonych w całej Francji.

Najlepsze na spotkaniu

Cel: uchwycić tytuł 3. edycji National Padel Puchar 2017.

Obecna była prawie cała drużyna drużyn francuskich, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, w tym mistrzowie Francji Padel 2017, Alix Collombon i Jessica Ginier oraz mistrzowie Francji padel z Johan Bergeronem i Bastienem Blanqué.

To był dobry trening dla zawodników przed mistrzostwami Europy Padel 2017, który odbędzie się w Estoril za 8 dni.

NPC dokładnie!

Opublikowany przez narodowy Padel Kubek w poniedziałek 30 październik 2017

Walki i pokazy

Przez cały tydzień było wielu widzów, atmosfera szaleństwa, wspaniały spektakl oferowany przez graczy pomimo późnej godziny gier.

Pomiędzy aperitifami, wieczorami i kolacjami gracze nie zostali oszczędzeni, ponieważ trzeba było utrzymać tempo!

Collombon / Ginier utrzymuje swoją pozycję

U pań francuskie liczby osiągnęły prawie idealny kurs.

W finale grała z Léą Godallier i Marianne Vandaele, jedną z najlepszych francuskich par, ale miała bardzo skomplikowany kurs, aby się tam dostać.

W ćwierćfinale, podobnie jak w półfinałach, zestawy 3 pokonały Romanowskiego / Kika w super tie-breaku, a następnie Sorel / Casanova w zestawach 3.

W pierwszym secie tego finału mistrzowie Francji nie robią szczegółów, wygrywając 6 / 1. Zbyt szybka, zbyt regularna, pierwsza francuska para nie pozostawia szansy przeciwnikowi na nadzieję ...

Ale tutaj Godallier / Vandaele zaczyna lepiej czytać trajektorie, Collombon / Ginier nieco rozluźnia uścisk, a mżawka pojawiła się, aż zaczęła nalegać w połowie drugiego zestawu. Ale dziewczyny, w przeciwieństwie do dżentelmenów, decydują się kontynuować mecz.

Godallier / Vandaele wykorzystuje ten moment unoszenia się, by zerwać i powrócić do drugiego zestawu.

Popycha Collombon / Ginier na czas przerwy. Ale liczby francuskie są powyżej i dlatego wygrywają ten finał na końcowym wyniku 6 / 1 7 / 6.

Scatena / Ritz: WRESZCIE!

Było ciężko, było długo, było niebezpieczne, ale mistrzowie Francji, którzy odeszli, Padel 2017, ostatecznie osiągnęli zwycięstwo nad mistrzami Francji 2017.

Aby jednak wygrać, trzeba było obalić mistrza miejsca od pierwszej edycji National Padel Puchar: Bastien Blanqué, zwycięzca dwóch poprzednich edycji.

W półfinałach mieliśmy już duże mecze z Hazizą / Moreau, która popchnie Bergerona / Blanqué do zestawu 3e i parą Morillon / Tison, którzy poważnie sprzedadzą swoją skórę, kłaniając się 7 / 6 7 / 6 przeciwko Scatena / Ritz.

Finał zapowiadany tak wybuchowy między finalistami ostatnich mistrzostw Francji padel.

W pierwszym secie bitwa jest trudna, ale to wice-mistrzowie Francji dyktują swoje prawo przeciwko parze Bergeron / Blanqué. Pierwszy zestaw wygrał Jérémy Scatena - Jérémy Ritz 6 / 3 dzięki świetnemu startowi.

W drugim zestawie niektóre numery francuskie czują się lepiej i nie są dostępne. Ale mecz kończy się na 2 / 1 15A na ich korzyść, ponieważ deszcz zatrzyma mecz.

Tydzień z Europy para Blanqué / Bergeron szczególnie obawiała się kontuzji. Ale łagodniejsze warunki pozwolą na wznowienie.

Po powrocie na boisko para Blanqué / Bergeron została wznowiona, jakby nic się nie wydarzyło, i potwierdza swoją przerwę.

Na 5 / 3 Blanqué / Bergeron ma 3 razy szansę na osiągnięcie podwójnej przerwy, aby wygrać set. Na próżno. Scatena / Ritz wygrywa swoją posługę w trudnych umysłach. Francuskie numery 2, więc pęknij tuż za nimi, aby powrócić do 5 wszędzie. Konieczne jest, aby zacząć od nowa od padla mistrzów Francji, gdy byli w momencie, aby nadrobić czas na decydującą rundę 3e.

Za nim Blanqué / Bergeron zadaje cios i pozwala Scatena / Ritz w końcu wygrać P1000 w finałowej liczbie Francuzów. (6 / 3 7 / 5)

Francusko-hiszpański dotyk National Padel Kubek

W trybie mieszanym poziom został bardzo doceniony przez widzów widzących na przykład Alixa Collombona związanego z Robinem Hazizą. Ale w końcu to francusko-hiszpańska para Jorge De Benito / Christelle Plunian pójdzie po tych wspaniałych zawodach, włączając świetne występy w ćwierćfinale i półfinale. Obserwatorzy będą mogli zaświadczyć, że wieczorem ich paliwo było raczej alkoholowe ... i działa!

Pauline Renvoisé / Franck Binisti - Padel Magazyn

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.