Jak wiadomo, ślady padel nie wszystkie są takie same. Zastanawiasz się, czy powinieneś mieć różne buty w zależności od dywanów używanych na kortach? Jesteś we właściwym miejscu!

Dwa główne rodzaje dywanów

Wykładzina terenowa linia WPT tor

Kiedy padel zaczęła zyskiwać sławę we Francji, były to głównie dywany z dużą ilością piasku, a gracze, którzy na ogół wywodzili się z tenisa, używali butów z podeszwami wykonanymi z gliny, aby uniknąć zbytniego poślizgu. Jednak w ostatnich latach tereny bez widocznego piasku zaczęły pojawiać się coraz liczniej, a marki zaczęły produkować buty specjalnie przeznaczone na stoki narciarskie. padel.

Dziś budowniczowie są na ogół w stanie zaoferować różne rodzaje terenu, dlatego w klubach znajdziemy zarówno stoki z widocznym piaskiem, jak i bez widocznego piasku. Różnica polega oczywiście na przesuwaniu i wsparciu. Kiedy piasek jest widoczny, a czasami jest go w zbyt dużych ilościach, potrzebna jest duża przyczepność, aby uniknąć zbyt dużego poślizgu. Kiedy jednak na dywanikach nie będzie widocznego piasku, mamy znacznie większą przyczepność i w tym przypadku chcemy, aby nasze buty zapobiegały blokowaniu się, które mogłoby spowodować urazy kończyn dolnych. Jak możemy pogodzić jedno i drugie?

Buty nowej generacji

W rzeczywistości jest to bardzo proste: inwestując w buty padel ! Dziś najlepsze marki oferują modele stworzone specjalnie dla naszego sportu, z podeszwami zaprojektowanymi tak, aby zapewnić optymalną przyczepność niezależnie od warunków. Innymi słowy, musisz martwić się tylko o jedno: włożyć buty do torby przed meczem! To, czy teren jest śliski, czy nie, nie zmieni Twojego komfortu, jeśli wyposażysz się w odpowiedni model.

A bardzo dobrą wiadomością jest to, że dziś marki wiedzą, jak ważne jest, aby dobrze wyglądać w tenisówkach podczas gry padel, oferują różne modele, mniej lub bardziej drogie, mniej lub bardziej lekkie, mniej lub bardziej szerokie, mniej lub bardziej stabilne, dla mężczyzn, dla kobiet, dla najmłodszych…

Nie wahaj się więc przyjrzeć butom najbardziej znanych marek. padel. Babolat, Bullpadel, Head, Kuikma, Noxlub Wilson będzie miał wszystko, czego potrzebujesz dla najbardziej wymagających graczy.

Nie wahaj się i spójrz na nasze sklepy partnerskie podczas dokonywania zakupów!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !