Projekt lub chęć zatarcia śladów padel ? Możemy mieć rozwiązanie. Możesz pokryć swoje boiska w pełnej halowej lub półkrytej, hybrydowej formule, tańszej również ze względu na ograniczenia.

Nasze rady. Kogo wybrać. Staramy się Cię poprowadzić.

Pełne kryte stoki: przyjemność i łatwość

Jeśli masz wybór i znajdujesz się w miejscach, gdzie regularnie pada deszcz, a noce są zimne, nieuchronnie proponujesz klub padel z ziemią padel w pomieszczeniu byłby dobrym pomysłem. W ten sposób klub może pozostać otwarty codziennie, bez obawy o zamknięcie swojego terenu z powodu deszczu, zimna lub wiatru.

Esprit padel turnieje padel Kalendarz 2021

Więc tak, mały limit jest taki, że gracze nie będą mieli szansy na grę na świeżym powietrzu, przyjemność oddychania świeżym powietrzem po całym dniu pracy.

Ale zdajemy sobie sprawę, że nawet jeśli jest wybór, wielu graczy woli grać w hali, niezależnie od warunków.

Korty półkryte, uważaj na błędy!

W obliczu wnętrza, pół-wewnętrznego. Usłyszymy wszystko na tych ziemiach padel pół kryty. Więc podnieśmy zasłonę na tych ziemiach padel zarówno na zewnątrz, jak i jednocześnie pod zadaszeniem.

Tak, posiadanie torów pół-domowych może być dobrym rozwiązaniem z wielu powodów.

Przede wszystkim koszt jest znacznie bardziej dostępny niż tory całkowicie kryte.

Następnie przyjemność z zabawy na zewnątrz, ciesząc się dachem, który ma chronić przed deszczem.

Czasami to Miejscowy Plan Urbanistyczny ogranicza budowę przestrzeni całkowicie zamkniętej. Cudownym rozwiązaniem może być konstrukcja hybrydowa, czyli tor z dachem.

publiczny padel piramidy belasteguin

ALE zdarza się znacznie częściej niż myślisz, aby zobaczyć dziwne konstrukcje torów pół-domowych, które ledwo chronią przed deszczem. Czemu ? Ponieważ deszcz nie pada prosto, wraz z wiatrem, deszcz może zatem padać bocznie i uniemożliwiać przechodzenie przez tor. padel.

O dziwo ten element jest czasem zapominany/pomijany podczas prezentacji toru półhalowego.

Istnieją jednak rozwiązania:

  1. Dach nie powinien ograniczać się do powierzchni toru padel. Musi starać się jak najwięcej przelać. Im wyższy dach, tym większą powierzchnię musi pokryć;
  2. Wiatrochrony czasami nazywane osłonami przeciwsłonecznymi (w szczególności w Hiszpanii): Jest to najczęściej płótno, które zostanie umieszczone na końcach dachu i umieszczone z boku. To przecina ścieżkę deszczu i dlatego zapewnia suchość.

Zwróć uwagę na drugi punkt, drugą zaletą jest przełamanie wiatru, ale winda na wietrze może prowadzić do dodatkowych kosztów związanych z kotwieniem konstrukcji do podłoża lub mocniejszymi materiałami. Rozwiązaniem jest możliwość usunięcia tego płótna ręcznie lub jako żaluzji, gdy prognoza pogody jest bardzo wietrzna.

Te dwa rozwiązania można łączyć, aby zapewnić graczom suchość, nawet podczas deszczu.

Jakich dostawców wybrać?

Sur Padel Magazine, masz dostęp do salon / katalog 2.0. Najwięksi gracze w branży oferują swoją wiedzę fachową. Tutaj są :

Możesz również zasięgnąć porady u budowniczowie torów padel.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.