Jak my zrobiliśmy to dla panów, postaramy się sprawdzić, którzy gracze będą mogli nosić niebieską koszulkę w 2024 roku.

Gdy obóz w Perpignan dobiega końca, zastanawiamy się, których ośmiu zawodników wybierze trener Robin Haziza na Mistrzostwa Europy.

Lista zawodników wybranych na staż

 1. Alix Collombon
 2. Lea GODALLIER
 3. Jessica GINIER
 4. Carla TOULY
 5. Charlotte Soubrie
 6. Lucile POTHIER
 7. Fiona LIGI
 8. Tiffany PHAYSOUPHANH zastąpiona przez Alexise DUCHĘNE
 9. Wendy BARSOTTI
 10. Elodie INVERNO
 11. Louise Bahurel
 12. Kamil SIREIX
 13. Melanie ROS
 14. Laura BUTEAU
 15. Marii LEFFEVRE
 16. Melisa MARTIN

Dwóch graczy nad resztą

We Francji mamy dwójkę zawodniczek, które od kilku lat systematycznie uczestniczą w najwyżej ocenianych międzynarodowych turniejach: Alix Collombon i Léa Godallier. Ci, którzy wspólnie wygrywali Mistrzostwa Francji w ciągu ostatnich trzech sezonów, zwykle ponownie staną na czele francuskiej drużyny.

Kolombon Godallier

Alix Collombon, zajmująca 28. miejsce w rankingu FIP, jest niewątpliwie najlepszą Francuzką i szefową drużyny. Jeśli część kibiców uważa, że ​​bardziej przydałaby się na lewym skrzydle w selekcji, gdzie różnice poziomów pomiędzy zawodnikami są znaczne, to powinna – jeśli nie będzie zaskoczeniem – ponownie zostać blaszaną prawą stroną.

Léa Godallier (57FIP), choć wraca z ciąży, pozostaje Francuzką odnoszącą największe sukcesy na lewicy i z pewnością będzie częścią zespołu.

Ginier i Touly na pewno pojadą do Cagliari?

Za Léą i Alix znajdujemy dwóch zawodników, którzy według logiki powinni zobaczyć Cagliari.

Carla Touly (103FIP), choć nigdy nie nosiła niebieskiej czapki, jest obecnie trzecią Francuzką na arenie międzynarodowej. O ile nie będzie niespodzianki, powinna zatem mieć w tym roku swój pierwszy wybór jako zawodniczka prawicy.

Jessica Ginier-Pothier (111FIP), która zdecydowała się w tym sezonie całkowicie zainwestować i która jest czwartą tricolorką w rankingu FIP, logicznie rzecz biorąc, powinna w tym roku dokonać wielkiego powrotu do francuskiej drużyny po nieobecności na ostatnich wydarzeniach z powodu macierzyństwa . Ta wysportowana lewicowa zawodniczka wniesie całe swoje doświadczenie przy wyborze Robina Hazizy.

Decydujący kurs dla kilku graczy?

Za tą dwójką w hierarchii znajdziemy dwie zawodniczki, które od jakiegoś czasu biorą udział w międzynarodowych turniejach i które podczas poprzednich turniejów nosiły niebieską koszulkę: Lucile Pothier (166FIP) i Charlotte Soubrié (187FIP). Doświadczone i często niezawodne w selekcji Lucile i Charlotte, zarówno zdolne do gry na lewej, jak i prawej stronie, wydają się być na dobrej drodze, aby ponownie znaleźć się w wybranej grupie.

Elodie Invernon (116FIP) i Wendy Barsotti (121FIP), choć w międzynarodowym rankingu wyprzedzają Soubrié i Pothier, wydają się za nimi w hierarchii, zwłaszcza ze względu na brak satysfakcji, jaką mogły dawać w przeszłości z niebieskiej koszulki . Wyobrażamy sobie, że dla tych dwóch zawodników decydujący będzie zatem trening.

Fiona Ligi (283FIP), mniej obecna na międzynarodowych turniejach niż wspomniane zawodniczki, pozostaje bezpiecznym typem na prawą stronę we Francji. Ma doświadczenie w niebieskiej koszulce i wydaje się, że ma duże szanse na przeżycie nowego selekcjonera.

Camille Sireix (171FIP), choć wciąż trochę odstaje od rankingu zawodnika z międzynarodowym projektem, ma ciekawy profil po lewej stronie i atuty, którymi wyróżnia się na treningu. Czy uda jej się to osiągnąć?

Mélissa Martin (189FIP), pomimo swojego doświadczenia, w ostatnich miesiącach nie osiągała dobrych wyników, a obecna forma może kosztować ją miejsce w drużynie.

Z tyłu pozostałym zawodnikom nadal wydaje się brakować doświadczenia, aby móc ubiegać się o miejsce i z pewnością niespodzianką byłoby, gdyby któryś z nich znalazł się na liście Robina Hazizy.

Hierarchia wydaje się nieco mniej ustalona wśród dziewcząt niż wśród chłopców. Czy staż okaże się decydujący? Czy będziemy mieli niespodzianki i wybrane nowości? Czekamy na Wasze opinie!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !