Często narzekamy, że mecze kobiet są za długie... szczególnie teraz, gdy usunięto punkty złota na Premier Padel. Mecze dwusetowe trwające ponad dwie godziny…to już prawie powszechne!

Jednak Paula Josemaria i Ariana Sanchez udowodniło nam, że kobiece spotkanie może zakończyć się w niecałą godzinę… oraz podczas głównego finału ! Dlatego znaleźliśmy dla Was najszybsze finały na torze kobiet!

Otwarte Valladolid, 2016

Rozpoczynamy tę retrospektywę od dwóch legend padel kobiecy : Mapi et Majo Alayeto. Bliźniacy pojawili się twarzą w twarz na torze w Valladolid Łucji Sainz et Gemma Triay, wówczas numer 5 na świecie.

Spotkanie, które ostatecznie zakończyło się, ponieważ Mapi i Majo zadali 6 / 1 6 / 1 w niecałą godzinę. Bliźniacy po prostu zdeklasowali swoich ówczesnych przeciwników, chcąc się ofiarować swój drugi tytuł z rzędu.

https://www.youtube.com/watch?v=ZrPI4qFj1Cc&ab_channel=WorldPadelTour

Mistrz Monako, 2016

W tym samym roku podczas Monte-Carlo Padel Mistrzu, finał też był jednostronny. Tym razem byli Alejandra Salazar et Marta Marrero którzy narzucili się, w obliczu Patty llaguno et Elżbieta Amatrian.

Ówczesne drużyny numer 1 zdobyły tytuł po niespełna półtorej godzinie gry i wygrały finał 6 / 0 6 / 2. Mecz, który trochę „trwał”, bo go nie było złoty punkt w tej chwili.

https://www.youtube.com/watch?v=Btn_eqqYMKM&ab_channel=WorldPadelTour

Kordoba Otwarta, 2019

Na jednostronny finał musieliśmy czekać trzy lata World Padel Tour. Jednak bohaterowie nie zmieniają się – prawie nie – odkąd znajdziemy w finale Marta Marrero et Marta Ortega, w przeciwieństwie do Patty llaguno et Elżbieta Amatrian.

Po raz kolejny zwycięstwo w niecałe półtorej godziny dla „Marta”, którzy wygrywając, nie pozostawili nadziei swoim przeciwnikom 6 / 2 6 / 0.

https://www.youtube.com/watch?v=FtWp6BatpkI&ab_channel=WorldPadelTour

Alicante Otwarte, 2021

Wchodzimy trochę głębiej w padel nowoczesny, po Covid-19. To właśnie w 2021 roku mamy do czynienia z jednym z najszybszych finałów w historii, z udziałem charakterystycznej pary: Gemma Triay et Alejandra Salazar. Ci, którzy dominowali padel kobiety, z którymi borykały się latami Paula Josemaría et Ariana Sanchez.

Dla najbardziej wybrednych spotkanie to trwało 59 minuty i 31 sekund. Mecz, który został całkowicie przeoczony przez parę Triay / Salazar, ostatecznie wygrał 6 / 0 6 / 1.

Szwedzkie Otwarte, 2022

Następny rok, Paula Josemaría et Ariany Sanchez zemścił się Gemma Triay et Alejandra Salazar. To właśnie podczas szwedzkiego Open Dynamit et Magia Ariego zemścili się, zadając ciężką porażkę swoim głównym rywalom.

Paula i Ari narzucili się 6/1 6/1 w 1h12, wygrywając 63% punktów w finale!

Włochy Major, 2024

To jest najnowsze: po raz kolejny Paula Josemaría et Ariany Sanchez nie bawił się na boisku. 50 minut et przegrana gra aby uniknąć niespodzianek na turnieju, Patty llaguno et Łucji Sainz.

Światowe numery 1 wystąpiły w pełnym recitalu podczas tego finału, opuszczając jedynie 10 małych punktów dla swoich przeciwników w każdej rundzie. Patty i Lucia, pomimo swojego doświadczenia, nie były w stanie znaleźć rozwiązania, jak się z tego wydostać i poddały się 6 / 1 6 / 0.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.