Od rozpoczęcia sezonu w Arabii Saudyjskiej kilka par zostało zmodyfikowanych Premier Padel. Jakie są obecne zespoły? Jakie są spready punktowe? Po panach, powiększ 12 najwyżej ocenionych międzynarodowych nasion dla kobiet.

Ariana Sanchez (1) i Paula Josemaria (1): 24 644 punkty

Rozegrano 49 finałów, 29 zdobytych tytułów i mnóstwo rekordów. Już czwarty rok u szczytu kariery „Magic Ari” i „Paula Dinamita” mają zamiar utrzymać tron. Sacred w Riyadzie i Doha, chcą pójść trochę dalej w historię padel kobiecy podczas podnoszenia 30-ty kubek razem.

Paula Josemaría Ariana Sanchez

Bea Gonzalez (3) i Delfi Brea (4): 18 339 punktów

Obecnie jako jedyni są w stanie przyćmić światowe numery 1, a ich ostatni pojedynek dobitnie to potwierdził. Najbardziej płodna para pierwszego kwartału sezonu wśród pań, Gonzalez / Brea, odniosła trzy sukcesy z rzędu (Puerto Cabello, Bruksela, Sewilla). Uwaga: „Superpiby” osiągnęły prędkość przelotową…

Delfi Brea Bea Gonzalez Bruksela P2

Gemma Triay (5) i Claudia Fernandez (15): 12 118 punktów

Po przygodach z Salazarem i Ortegą Triay zdecydował się połączyć siły z Claudią Fernandez. Prawdziwa zmiana wymiaru dla 18-letniego Hiszpana, który od tego czasu awansował o dziewięć miejsc w rankingu i wystąpił w dwóch finałach. Jego postępy dobrze wróżą tej parze, która stara się o pierwszy tytuł.

Claudia Fernandez Gemma Triay Bruksela P2

Alejandra Salazar (7) i Tamara Icardo (9): 10 650 punktów

Ich związek pod koniec 2023 roku nie był dla wielu zaskoczeniem, gdyż obie kobiety wydawały się uzupełniać. Obaj w przeszłości doznawali długich kontuzji i teraz żądni zemsty. Po porażce w finale w Wenezueli ich misja jest jasna: odkryć na nowo smak zwycięstwa.

Tamara Icardo Ale Salazar

Marta Ortega (6) i Weronika Virseda (14): 10 189 punktów

Od czasu półfinału ich pierwszego wspólnego turnieju w Katarze Martita i Veronica zachowują się bardziej dyskretnie. Dwóch reprezentantów reprezentacji Półwyspu Iberyjskiego utknęło w ćwierćfinale i czeka na pierwszy finał w 2024 roku. Czy uda im się nabrać rozpędu?

Nowa Pareja 2024 Virseda Ortega

Jessica Castello (8) i Claudia Jensen (11): 9 punktów

Były kolega z drużyny Alix Collombon znów żyje u boku małej leworęcznej dziewczynki. Zatytułowani w Meksyku dwa miesiące wcześniej, Castello i Jensen ugruntowali swoją pozycję wśród outsiderów, których można było śledzić na każdym etapie Premier Padel. Mają nadzieję zbliżyć się do czołowej czwórki.

Jensen Castello zwycięstwo w Meksyku

Sofia Araujo (10) i Virginia Riera (12): 8 punktów

Pięć lat po pierwszych wspólnych sukcesach na WPT Portugalczycy i Argentyńczycy powracają. Spotkanie naznaczone finałem w Acapulco i półfinałem w Puerto Cabello. Czy w tym sezonie uda im się zdobyć tytuł? Zapowiada się to trudne, bo konkurencja przed nimi jest mocna.

Riera Araujo 2024 P2 Sewilla

Lucia Sainz (16) i Patricia Llaguno (17): 5 punktów

Hiszpańscy weterani (40 i 39 lat) wciąż mają energię, ale przekraczają swoje granice. Rzeczywiście, pozostają w serii… pięciu kolejnych kwartałów, od Doha po Sewillę. Kiedy więc zapewnimy sobie miejsce w finałowej czwórce?

FIP-SARDEGNA-LUCIA-SAINZ-PATTY-LLAGUNO

Aranzazu Osoro (13) i Carmen Goenaga (20): 5 punkty

Porzucony przez Vero Virsedę „Wikinga” bawi się teraz z młodą Goenagą. Nowa para, która ma doskonały start, mając zaledwie jedną czwartą w Meksyku, jeszcze nie stanęła na nogi. Oczekujemy więcej na przyszłość.

Goenaga Osoro nowa pareja 2024 premier padel

Alejandra Alonso (21) i Andrea Ustero (27): 2 punktów

Przyszłe gwiazdy padel, to są oni. Jak udowodniła ich epicka przygoda w Acapulco, dwa cudowne dzieci „pala” (urodzone w 2006 i 2007 r.) imponują swoją przedwczesną dojrzałością. Chwytliwi, przedsiębiorczy i konsekwentni, niewątpliwie są na drodze do obiecującej przyszłości.

Ustero Alonso uśmiecha się 2023

Lorena Rufo (24) i Bea Caldera (31): 2 punktów

To najnowszy duet. Po poznaniu cztery zmiany partnerów w ciągu kilku miesięcy, Rufo kontynuuje sezon z tym agresywnym, pełnym ambicji prawicowcem. Liczą, że Asunción P2 naprawdę zacznie.

Kaldera Loreny Rufo Bea

Ana Catarina Nogueira (25) i Marta Talavan (26): 2 punktów

Miejsce bezpieczeństwa i równowagi dla Madrilenian Talavan, który zdecydował się na nowe doświadczenia z Portugalczykiem numer 2. Na razie niezbyt udane, obaj gracze będą musieli podnieść swój poziom, aby wstrząsnąć faworytami.

Nogueirę Talavan

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, sześć lat wcześniej. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe wyścigi i drażni palacza w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.