Mistrzostwa Europy 2024 odbędą się za niecały miesiąc w Cagliari na Sardynii. Jeśli już wiemy którzy gracze będą reprezentować Francję we Włoszech, nie wiemy jeszcze, kim będą przeciwnicy The Blues. Tak naprawdę losowanie grup odbywa się dzień przed zawodami.

Z drugiej strony znamy kraje, które tworzą różne kapelusze, a Francja jest na pierwszym miejscu, zarówno po stronie męskiej, jak i żeńskiej. Oznacza to, że w fazie grupowej z pewnością ominą Hiszpanię, Włochy i Szwecję.

Grupy i działanie kapeluszy

Mężczyźni

Remis 1: Belgia, Polska, Wielka Brytania, Niemcy

Remis 2: Dania, Holandia

Remis 3: Portugalia, Monako, Chorwacja, Austria, Węgry, Szwajcaria

Grupa AGrupa BGrupa CGrupa D
EspagneWłochyFrancjazamsz
Narysuj 1Narysuj 1Narysuj 1Narysuj 1
Narysuj 3Narysuj 3Narysuj 2Narysuj 2
Narysuj 3Narysuj 3Narysuj 3Narysuj 3

Femmes

Remis 1: Belgia, Dania, Holandia, Niemcy

Remis 2: Finlandia, Wielka Brytania

Remis 3: Portugalia, Estonia, Litwa, Polska, Węgry, Szwajcaria

Grupa AGrupa BGrupa CGrupa D
EspagneFrancjaWłochyzamsz
Narysuj 1Narysuj 1Narysuj 1Narysuj 1
Narysuj 3Narysuj 3Narysuj 2Narysuj 2
Narysuj 3Narysuj 3Narysuj 3Narysuj 3

Portugalski strach na wróble

Zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet krajem, którego należy unikać, jest Portugalia. Nieobecny na ostatnich zawodach i zmuszony do przejścia przez kwalifikacje Portugalczyk z pewnością może znaleźć się w pierwszym kapeluszu. Wśród dziewcząt, Francji, która ma w swojej grupie dwa kraje z „Remisem 3”, szanse na wylądowanie wśród Lusitannens z Sofii Araujo i Any Catariny Nogueiry są dość wysokie.

Wśród mężczyzn Francja będzie miała w swojej grupie tylko jeden kraj z „remisem 3”, więc prawdopodobieństwo, że The Blues zmierzą się z Portugalią, jest mniejsze. Tricolores wiedzą, że w swojej grupie będą mieli Danię lub Holandię, przeciwnika w fazie rozwoju, ale wciąż znacznie mniej niebezpiecznego.

Twoim zdaniem selekcje francuskie zostaną oszczędzone w tej fazie grupowej?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !