Jakie suplementy diety stosować codziennie, aby poprawić swoją wydajność w padel ?

Le padel jest bardzo wymagającym fizycznie sportem, a różne suplementy diety mogą być bardzo przydatne dla graczy.

Na rynku pojawia się coraz więcej suplementów diety i czasami trudno się po nich poruszać. Oferujemy Państwu wybór naturalnych suplementów, które znajdziecie u naszego partnera Greenweez, referencje produkty ekologiczne i ekoodpowiedzialne.

Dostosowany do specyfiki sportu, a w szczególności padel, te różne suplementy diety pozwolą Ci poprawić wydajność i zmniejszyć ryzyko kontuzji.

Aby zmniejszyć ryzyko obrażeń

Przede wszystkim, gdy regularnie grasz padel, często cierpi się na różne bóle stawów. Najczęściej dotyczą łokcia i ramienia, które trzymają rakietę, ale także często wystawianych na próbę bioder i kolan. Suplementy diety są często niezbędne, aby zapobiec degeneracji tych stanów zapalnych.

krzem

Silny przeciwutleniacz, krzem, ceniony jest za dobroczynne działanie na tkankę łączną. Wspomaga odnowę chrząstki i gwarantuje redukcję bólu stawów.

Glukozamina, chondroityna i kolagen

Tendinitis to jeden z największych wrogów sportowców, zarówno amatorów, jak i zawodowców. Aby zapobiec nadmiernemu cierpieniu ścięgien, kilka cząsteczek już się sprawdziło. Wśród nich są glukozamina, chondroityna i kolagen. Razem te trzy cząsteczki mogą zdziałać cuda dla Twoich stawów!

Articulasil

Tracisz elastyczność, cierpisz na bóle stawów, zapalenie ścięgien? W takim razie ta wersja krzemu, wzbogacona w szczególności o miedź, glukozaminę i chondroitynę, jest po prostu dla Ciebie!

Witamina D

Witamina D bierze udział w mineralizacji kości, musi być obecna w organizmie w wystarczająco dużych ilościach, aby umożliwić optymalny wysiłek fizyczny. Ponadto jego wpływ na regenerację sportową sprawia, że ​​jest szczególnie interesujący dla sportowców. Zwłaszcza zimą, kiedy nasłonecznienie jest znacznie mniejsze.

Dla wydajności

Potrzeby energetyczne sportowców mogą być tak duże, że nie można ich zaspokoić poprzez dietę.

Acerola et Maca : aby zwiększyć spożycie witaminy C

Niektóre badania wykazały, że sportowcy mogą mieć nawet dziesięciokrotnie wyższe zapotrzebowanie na witaminę C niż osoby prowadzące siedzący tryb życia. Powszechnie wiadomo, że w tych warunkach tradycyjna żywność nie wystarcza do zaspokojenia wszystkich potrzeb. Maca lub acerola mogą pomóc w zapobieganiu niedoborom!

Guarana

Ta bogata w kofeinę i witaminy pożywienie zapewni Ci niezbędną dawkę energii przed meczami i treningami.

spirulina

Spirulina jest bogata w proteiny, witaminy i minerały, wzmacnia obronę immunologiczną i poprawia napięcie. Jest to bardzo interesujące zwłaszcza w okresach intensywnego treningu, aby organizm lepiej się zregenerował i nie zachorował. Możesz zażyć go w postaci proszku lub tabletek.

Magnez i witamina B6

Prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego jest niezbędne, aby móc połączyć trening i wydajność. W okresach dużego obciążenia pracą może być konieczna suplementacja magnezem i witaminą B6 w celu zmniejszenia zmęczenia fizycznego i psychicznego.

Oczywiście jest to niewyczerpująca lista produktów, a wiele innych ciekawych suplementów diety dla sportowców znajdziesz na stronie Greenweez !

Pamiętaj, że cztery dni przed rozpoczęciem Greenweez Paris Premier Padel Major, możesz wygrać bilety na sofę VIP w Philippe Chatrier!

Więcej informacji poniżej:

Publié par
Xan Tafernaberry