Globalne badanie Padel Raport przeprowadzony przez Playtomik nauczył nas tego 111 utworów padel na świecie w 2023 r. rosły co tydzień. Ale w końcu, które kraje mają najwięcej stoków narciarskich? padel ? Cóż, raport daje nam odpowiedź na to pytanie!

Nic dziwnego, Hiszpania wspina się na pierwsze miejsce na podium, mając nie mniej niż 16.126 Trasy na koniec 2023 r. Nasi transpirenejscy sąsiedzi są o kilka lat do przodu pod względem padelw porównaniu z resztą świata. Jednak pewien kraj uplasował się tuż za Hiszpanią, stając się jej historycznym wicemistrzem.

Na drugim stopniu podium z nie mniej niż 8.347 ląduje, znaleźliśmy Włochy ! padel przeżywa prawdziwy rozkwit wśród transalpejskich i rozwój znacznie szybszy niż we Francji. Jest zatem całkowicie normalne, że Włochy znajdują się na drugim miejscu w tym rankingu.

Aby ukończyć to podium, rzeczywiście jest to Francja plasuje się za Hiszpanią i Włochami. Jednak utworów jest znacznie mniej padel : tylko 2.179. Jednak Francja jest jedynym krajem, który zbudował więcej niż padel w 2023 r. niż w 2022 r. (474 w 2022 r. do 673 w 2023 r).

Należy zauważyć, że Szwecja, prawdziwy trzeci kraj (przynajmniej) pod względem torów, nie została uwzględniona w raporcie. Do przyczyny powrócimy w kolejnym artykule.

La Belgique i Pays-Bas są tuż za Francją, odpowiednio 1.763 et 1.733 utworów. Należy pamiętać, że Stany Zjednoczone zajmują 11. miejsce w rankingu, mając zaledwie 454 kursy na danym obszarze.

To dowodzi, że padel ma jeszcze wiele do zrobienia, aby trwale ugruntować swoją pozycję na całym świecie!

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.