Skoncentruj się dzisiaj na Quentina Ayuso, 26 miejsce we francuskim rankingu. Przy mikrofonie o Padel Magazine, młody człowiek wspomina swoją karierę sportową, która zaprowadziła go na stoki padel jak również jego przyszłe projekty.

Przeszłość czołowego sportowca

„Nazywam się Quentin Ayuso, mam 29 lat i gram padel w Oksytanii. Zacząłem grać pod koniec 2018 roku, mimo, że ten sport odkryłem już na studiach jakiś czas wcześniej. mam obecnie 26 latth w klasyfikacji francuskiej i dzielę z nim tor Morgana Mannarino."

„Przez 8 lat grałem w siatkówkę w Arago de Sète, wspaniały sport, który odkryłem dzięki mojemu ojcu i dziadkowi i miałem szansę dołączyć do centrum treningowego klubu i zanotować kilka profesjonalnych występów”.

Dlaczego nie połączyć zawodu i pasji

„Jestem fizjoterapeutą i ćwiczę od nieco ponad 4 lat w głębi lądu Béziers. W tej chwili nie specjalizuję się w sporcie, ale wciąż mam kilku zawodników padel u mojego pacjenta. Nawet jeśli większość to gracze rekreacyjni, stopniowo pojawiają się nowe kontuzje. Do tej pory, ponieważ jest to nowy sport we Francji, brakowało nam perspektywy na potencjalne kontuzje.

„Myślałem już o ukierunkowaniu mojej praktyki w kierunku sportu i dlaczego nie połączyć zawodu z pasją, ale na razie nie ma tego w planach, padel jest młodym sportem”.

„Trenuję w Barcelonie z Nicolasem Gavino”

"Staram się jechać do Barcelony, aby trenować tak szybko, jak to możliwe. Nie ma właściwie żadnej regularności, równie dobrze mogę tam być dwa razy w tym samym miesiącu i potem nie wracać przez dwa miesiące. Zazwyczaj staram się dopasować to wszystko do mojego harmonogramu. Trenuję w Barbera del Vallés z Nicolasem Gavino. Na początku starałem się odbywać jak najwięcej zajęć indywidualnych, potem stopniowo włączałem zajęcia grupowe. Tam pula zawodników jest tak duża, że ​​trenerzy mogą bez problemu tworzyć grupy o każdym poziomie zaawansowania."

"Najbardziej uderzające jest to, że po kilku naciśnięciach klawiszy mogą zobaczyć Twoje mocne i słabe strony oraz wiedzieć, w jaki sposób mogą zmusić Cię do pracy i rozwoju. Za każdym razem, gdy spędzam tam trochę czasu, Nico daje mi wskazówki, jak odzyskać pewność siebie w mojej grze, to dobre uczucie."

„Do tej pory zawsze chodziłem tam sam, z wyjątkiem jednego razu z jednym z moich najlepszych przyjaciół."

„Wykorzystaj mój pełny potencjał”

„Trudno mówić o dokładnym celu rankingu, ponieważ poziom zmienia się tak szybko. Powiedziałbym więcej, że to osobiste wyzwanie, aby spróbować przekroczyć swoje granice i zobaczyć, jaki poziom mogę osiągnąć, wykorzystując w pełni swój potencjał. Staraj się jak najwięcej rywalizować z najlepszymi i osiągać dobre wyniki w dużych turniejach.”

„Miałem okazję zrobić tzw FIP w zeszłym roku w Perpignan i pomysł grania na arenie międzynarodowej przemawia do mnie. Oczywiście wszystko to ma swoją cenę i wymaga dobrej organizacji. I podobnie jak wszyscy, którzy aspirują do gry na torze FIP, będzie to zależało od poszukiwania sponsorów, ale to dopiero przyszłość nam powie.

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.