Kategorie: La uneNEWSNarodowy

Kto z Benjaminem Tisonem we Francji w 2023 roku?

Jest to konsekwencją Ogłoszenie Johana Bergerona sprzed kilku dni : Benjamin Tison nie ma już partnera na sezon 2023 we Francji.

Benjamin Tison powiedział nam po porażce w finale Mistrzostw Francji 2022, nie jest pewne, czy weźmie udział w edycji 2023. W tych warunkach i przy mnogości profesjonalnych turniejów możemy nie zobaczyć zbyt wiele francuskiego numeru 1 we Francji w przyszłym sezonie. Ale kiedy wróci, obok kogo go zobaczymy?

Adrien Maigret: najbardziej prawdopodobny trop?

Adrien Maigret powiedział nam, nie będzie kontynuował współpracy z Jérémy Scatena w przyszłym roku. Obecnie bez partnera Francilien pokazał, że po tym, jak spędził większość sezonu na prawej stronie, nadal jest bezpiecznym typem na lewą stronę. On też grał jak najlepiej padel w Dubaju… razem z Benjaminem Tisonem!

Razem obaj mężczyźni byli bardzo silni i wydawało się, że dobrze się bawią na torze, oprócz wnoszenia spokoju do grupy.

W tych warunkach mówimy, że Adrien, który jest wieloletnim przyjacielem Benjamina, wydaje się być najbardziej prawdopodobnym sposobem na ewolucję z nim we Francji w następnym sezonie.

Jakie opcje stoją za Maigretem?

Za Adrienem Maigretem myślimy oczywiście o innych zawodnikach reprezentacji Francji. Jérémy Scatena, który podobnie jak Benjamin gra sporo turniejów we Francji, również jest bardzo dobrą opcją. Obaj panowie dobrze się znają, ponieważ dzielili już wspólny utwór i wykazali się dużą komplementarnością.

Dwoma potencjalnymi partnerami paryżanina byliby też mistrzowie Francji Bastien Blanqué i Thomas Leygue, wybitni na mundialu w Emiratach, gdzie bardzo często przynosili decydujący punkt drużynie. Można sobie wyobrazić, że grający obecnie na lewej stronie na arenie międzynarodowej Thomas Leygue dał się uwieść usługom francuskiego numeru 1. Wystarczająco, aby oddzielić się od swojego partnera z Tuluzy we Francji? No chyba, że ​​Bastien, „MVP” finału mistrzostw Francji, kto najbardziej interesuje Tisona?

Wśród innych opcji koniecznie myślimy również o Maxie Moreau, który w ostatnich latach nie miał zbyt wielu stałych partnerów, ale który pozostaje jedną z najbezpieczniejszych wartości na lewicy.

Za tymi wszystkimi graczami możemy również wspomnieć kilku młodych, wschodzących graczy, takich jak Manuel Vives, Philémon Raichmain, Maxime Forcin czy Thomas Vanbauce, nawet jeśli wydaje się o wiele bardziej prawdopodobne, że zawodnik trenowany przez Pablo Aymę stawia na bardziej doświadczonego kolegę z drużyny.

A ty, którego partnera, twoim zdaniem, wybierze Benjamin Tison do gry we francuskich turniejach u jego boku w przyszłym sezonie?

Publié par
Xan Tafernaberry