Alejandro Ruiz Granados, mówi Alex Ruiz lub Kapitan Ameryka, jest graczem padel Hiszpan urodzony w malaga, leworęczny i dlatego gra na prawej stronie. Dziś w rankingu FIP zajmuje 14. miejsce.

Alex Ruiz gra w środku pola padel profesjonalista o bardzo specyficznej specyfice: cierpi na: Typ 1 cukrzycy od dziesiątego roku życia. Jednak pomimo choroby należy do najlepszych zawodników świata. Spojrzenie wstecz na karierę zawodnika innego niż wszyscy.

Od tenisa do padelpomimo swojej choroby

Urodził się Alex Ruiz 12 czerwca 1994 w Maladze. Jako dziecko nie zaczyna od razu padel, Rzeczywiście, stawia pierwsze kroki w tenisie. Stopniowo w końcu decyduje się na zmianę rakiety tenisowej na paluszkę padel et miłość od pierwszego wejrzenia jest niemal natychmiastowa.

Jednak gdy miał zaledwie dziesięć lat, zdiagnozowano u niego cukrzycę typu 1, najczęstszą cukrzycę u dzieci i młodzieży. Po takiej diagnozie lekarze mówią mu, że nie będzie w stanie nigdy nie uprawiaj sportu na wysokim poziomie... stwierdzenie, które Alex Ruiz zawsze chciał podważyć, nawet dzisiaj.

Po raz pierwszy wystąpił na Padel Pro Tour (przodek World Padel Tour) w wieku zaledwie 15 lat. Dwa lata później udało mu się w pełni poświęcić się torowi.

Jego debiut w ekstraklasie

Kapitan Ameryka bardzo szybko odniósł sukces: mistrz świata do lat 16 z Davida Garcii CamposaNastępnie mistrz świata do lat 18Przy Matas Marina. To właśnie dzięki temu drugiemu zaczyna wyrabiać sobie markę na torze World Padel Tour.

Z Matím, którego zawsze opisywał jako „idealny partner„, zwyciężył jego pierwsze dwa tytuły w Challenger : w Kordobie w 2015 r. i Lizbonie w 2016 r.

Następnie trochę łączy partnerów: Seba Nerone et Agustina Gomeza Silingo, co zapewni mu bogate doświadczenie sportowe i pozwoli mu dojrzewać jako zawodnik. Wtedy będzie grał u boku Martín Sánchez Piñeiro et Pablo Lijó przed rozmową telefoniczną… o Franco Stupaczuk.

Alexa Ruiza Seby Nerone

Kultowa para Ruiz/Stupaczuk

Para Ruiz/Stupaczuk znalazła się w gronie najlepszych duetów 2021 roku, kończąc sezon na czwartym miejscu w rankingach. Argentyńczyk i Andaluzyjczyk wspólnie dochodzą do ostatnich rund stołów finałowych i wygrywają dwa tytuły razem : Cagliari twarz Paquito Navarro et Martina Di Nenno et Meksyk, twarzą w twarz z tą samą parą.

Para Stupa / Kapitan Ameryka również przegrała w tym samym sezonie trzy finałyprzeciwko Fernando Belasteguinowi i Sanyo Gutierrezowi w Madrycie, Juanowi Lebronowi i Alejandro Galanowi w Alicante oraz Martinowi Di Nenno i Paquito Navarro w Kordobie.

W tym samym roku Alex nawet stał się drużynowy mistrz świataz Hiszpanią w trakcie Mistrzostwa Świata grał w Katarze.

Jednak na początku 2022 roku, w związku z oczywistym brakiem rezultatów, topór upadł i Stupa i Ale osobno. Wlać Język andaluzyjski jest trochę jak koniec pewnej epoki i początek skomplikowanych czasów.

Alex Ruiz Franco Stupaczuk zwycięstwo w półfinale Sardegna Open WPT 2021

Kolejność partnerów

Po tym odcinku u boku Franco Stupazucka Alex Ruiz postanowił połączyć siły Momo González. Para dobrze współpracuje i osiąga dwa finały w 2022 r, w Marbella Master i Madrid Master!

Mimo wszystko rok później Alex Ruiz otrzymał ofertę wspólnej gry Juan Tello. Skomplikowana separacja dla Ruiza i Gonzaleza, ale konieczna dla obu graczy. Jednak po raz kolejny nie ma tytułu dla Tello/Ruiza, a nawet rozegrano tylko jeden finał…Para rozstała się na początku 2024 rokuKot otrzymuje ofertę od Fernando Belasteguin.

Po raz kolejny na scenie pojawia się para Ruiz/Gonzalez wersja 2.0. Na razie obaj gracze osiągnęli finał podczas Bordeaux P2.

Na początku sezonu Alex Ruiz przeżywa pewne trudności, co odbija się na jego grze. Przyznał to nawet kilka razy w wywiadzie. Teraz okaże się, czy 30 roku, Kapitan Ameryka uda się jeszcze bardziej podnieść jego poziom.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.