W najbliższy wtorek kończy się szkolenie francuskiej drużyny w Mas de Perpignan. Którzy zawodnicy będą trenować Pablo Aymę na Mistrzostwach Europy w 2024 r.? odbędzie się na Sardynii w dniach 22–28 lipca ? Staramy się widzieć jaśniej z naszym komentatorem Mario Cordero, specjalistą ds padel Francuski!

Lista zawodników obecnych na obozie

 1. Tomasz LEYGUE
 2. Bastiena BLANQUE’a
 3. Dylana GUICHARDA
 4. Max WIĘCEJ
 5. John BERGERON
 6. Adriana MAIGRETA
 7. Hieronim INZERILLO
 8. Timeo FONTENY (kontuzja)
 9. Julien SEURIN
 10. Instrukcja VIVES
 11. Maksym JORIS
 12. Thomasa VANBAUCA
 13. Artur HUGOUNENQ
 14. Maksym FORCIN
 15. Yohan BORONAD
 16. Filemon RAICHMAN

Opinia Mario

Niezniszczalne

" droite, Leygue, Guichard i Bergeron wydają się nie do zatrzymania. Dla mnie mają niemal gwarantowane miejsce w drużynie.

A nietaktowny, Blanqué, Moreau i Maigret.

Mowa o zawodnikach, którzy obaj regularnie występują w reprezentacji Francji i wszyscy (oprócz Dylana Guicharda) brali udział w zdobytym w Dubaju brązowym medalu.

Umieściłem Dylana w tej grupie, ponieważ biorąc pod uwagę jego postępy, pozycję w rankingu i fakt, że współpracuje z Bastienem na szczeblu międzynarodowym, wydaje się, że prawie na pewno znajdzie się na liście.

Dla mnie oznaczałoby to duży spadek wyników na obozie przygotowawczym lub kontuzję, aby jeden z tych sześciu zawodników nie pojawił się na Mistrzostwach Europy.

Kandydaci na dwa ostatnie miejsca

"Dla czwarte miejsce po prawej stronie, jest Jérôme Inzerillo, Julien Seurin i Maxime Joris, którzy dla mnie toczą walkę. Jérôme odchodzi z, moim zdaniem, dużą przewagą. Jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem w tej grupie, był obecny podczas zdobycia brązowego medalu w Dubaju i zawsze reagował, gdy był wzywany do reprezentacji Francji. Mały minus jest taki, że obecnie przeżywa trudny okres, w tym dwie porażki z Manuelem Vivesem przeciwko Vanbauce/Jorisowi…

A skoro wiemy, że Pablo Ayma lubi robić wszystko według dotychczasowej formy, to mówimy sobie, że może znajdzie się miejsce dla kogoś innego.

Julien Seurin na początku roku wygrał dwa turnieje w Australii, ale startuje z dalszej odległości. Maxime Joris jest w pewnym sensie outsiderem, jest człowiekiem w formie, ale zaczyna bardzo (zbyt?) daleko, ze znacznie niższą pozycją na poziomie międzynarodowym…”

" nietaktownyMyślę, że będzie to walka pomiędzy Manuelem Vivesem, Thomasem Vanbauce i być może Philémonem Raichmanem.

Myślę, że pomiędzy Vives i Vanbauce jest 50/50. Manuel ma ogromne doświadczenie, dłużej pracuje w międzynarodowym projekcie, zagrał więcej dużych turniejów, ma lepsze rankingi, ale jak sam powiedział, jest w gorszym okresie...

Przeciwnie, Thomas Vanbauce jest w świetnej formie. Od czasu rozstania z Dorianem De Meyerem bardzo dobrze radził sobie z dwoma dużymi turniejami z Maxime Jorisem, więc naprawdę stara się o czwarte miejsce.

Z tyłu Philémon Raichman zaczął być może z lekką przewagą na początku sezonu, ale na początku roku nie osiągnął żadnych przekonujących wyników, często zmieniał partnerów, więc wszystko to może obrócić się przeciwko niemu.

Czy jest szansa dla pozostałych zawodników obecnych na kursie?

„Myślę, że pozostali zawodnicy obecni na obozie są tam głównie po to, aby zdobyć doświadczenie i moim zdaniem jest bardzo mało prawdopodobne, że znajdą się w grupie finałowej. Krótko mówiąc, byłoby naprawdę ogromną niespodzianką, gdyby jeden z nich został wybrany do udziału w Europie”.

Pamiętajcie, że niektórzy gracze mogą grać po obu stronach, myślimy o Leygue, Bergeronie, Maigrecie… Czy na tym poziomie będziemy mieli jakieś niespodzianki?

Przewidywania Mario

Racja

Liga 95%
Guicharda 95%
Bergerona 95%
Inzerillo 50%
Seuryna 35%
Joris 20%
Hugounenq 5%
Boronad 5%

W lewo

Wygaszone 95%
Więcej 95%
Maigreta 95%
Vanbauce’a 45%
Żywy 35%
Raichmana 25%
Forcyna 5%
Czcionka 5%

Zgadzasz się z przewidywaniami i analizami Mario? Czekamy na Wasze opinie!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !