Wybór rakiety Padel nigdy nie jest łatwy. Wiele parametrów wpływa na zachowanie pala. Dzisiaj skup się na wadze.

Wkrótce będziesz w stanie znaleźć drogę powrotną do ścieżek do padla, a niektórzy z was będą chcieli wrócić z nową rakietą. Wśród cech, których nie można pominąć przy dokonywaniu wyboru: waga rakiety.

Ogólnie dostępne na rynku rakiety do padla dla dorosłych mają masę oscylacyjną od 350 do 385 gramów. Ta różnica 35 gramów, która może wydawać się drwiąca, w rzeczywistości będzie miała znaczący wpływ podczas wykonywania pewnych ruchów.

Im cięższa twoja pala, tym mocniej cię uderzy. Tak więc gracze, którzy zdobywają wiele punktów poprzez swoje rozbicie, lub tylko te w poszukiwaniu władzy, wybierze raczej ciężki pala (waga 375 gramów lub więcej). Ponadto zazwyczaj wybierają format diamentu lub kropli wody, aby uzyskać większą wagę.

Niektórzy gracze WPT bawią się palami, które po nałożeniu overgripów przekraczają 400 gramów. Czasami nawet zatapiają rakiety. Daje im to znaczna zaleta rozbijania, ale jest wadą w obronie (Zawodowi gracze mają tak dobrą technikę, że mogą sobie pozwolić na „poświęcenie” niewielkiej kontroli obrony, aby zdobyć więcej punktów smashu).

Dla amatora jest inaczej Zbyt ciężka pala będzie cię kosztować wiele punktów obrony, a ciężko będzie ją przenieść w locie. Musisz pamiętać, że potrzebujesz pewnej siły fizycznej, aby móc zagrać w całą grę z ciężką palą. Może mieć na to zbyt dużą wagę, a zwłaszcza zbyt dużą wagę zranić stawy.

Tak więc dla początkujących graczy osoby cierpiące na łokcie, osoby starające się uzyskać kontrolę i zwrotnośćlub tych, którzy nie mają wystarczającej siły, zaleca się, aby nie brać pala za ciężka (waga <370 g) i raczej okrągły kształt.

Jak widzieliśmy podczas naszego skup się na mchach, idealna rakieta do padla nie istnieje, zależy od każdego wybierz pala, która najlepiej pasuje do twojego poziomu, techniki i celów. Dlatego konieczne będzie zwrócenie szczególnej uwagi na wszystkie parametry, od kształtu po piankę, w tym wagę, a nawet rozmieszczenie otworów...

Aby dowiedzieć się o nowościach i ofertach dotyczących sprzętu: ICI

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!