las uchwyty na rakiety śnieżne są dość delikatnym tematem wśród monitory padel. Za lub przeciw prawidłowemu chwyceniu pala, wybór należy do Ciebie.

Chwyć jego pala poprawnie padel może, ale nie musi, pozwolić ci grać dobrze. Jest kilka chwytów rakiet, które warto znać, ale czy musimy używać ich wszystkich, aby stać się lepszym graczem?

Wśród profesjonalistów najczęściej zmienia chwyt rakietowy Juan Lebron. Niemal za każdym razem jego przyczepność jest modyfikowana w celu poszukiwania wydajności przy każdym uderzeniu. Forhend, bekhend, wyjścia z okna, wolej, bandejas, smugi, wszystko idzie, prawdziwa zagadka do zrozumienia wszystkich tych ruchów i zmian.

Czy powinniśmy zachowywać się jak Lebron? I czy wszyscy pozostali gracze tak bardzo zmieniają ujęcia? Więc nie. Każdy gracz jest inny i chwyta palę tak, jak chce, co sprawia, że ​​każdy gracz jest tym, kim jest. Na wysokim poziomie to chwyt rakietowy często robi różnicę.

Obejrzyj wycieczki w rakietach śnieżnych we Francji jednego z najlepszych francuskich graczy: Benjamina Tisona. Czy uważasz to za zwyczajne?

Jest najlepszym leworęcznym we Francji, zawodnikiem World Padel Tour, styl gry, który jest trudny do odczytania dla przeciwników, może zrobić wszystko z piłką, a mimo to może mieć nietypowe uchwyty.

2 szkoły

Istnieją dwie metody uczenia się, z którymi mogłeś się już spotkać.

Pierwsza szkoła to ta, która wymaga zabrania rakiet śnieżnych od pierwszej lekcji. Ogólnie mówimy o „kontynentalnym” lub młotkowym uchwycie, który jest najpowszechniejszym uchwytem, ​​który pozwala na wykonanie wszystkich uderzeń padel.

Druga szkoła to szkoła wolności słowa. Bez względu na przyczepność, ważne jest, abyś czuł się komfortowo na torze. Z czasem i doświadczeniem przekonasz się, że zmiana chwytu po uderzeniu może pomóc ci lepiej grać.

Więc tutaj mówimy o dorosłych, którzy rozpoczęliby padel. Z pewnością mamy swoje zdanie i punkt widzenia, jak podejść do połowu. Wiedz najpierw, że te dwie metody działają, ale trudno je zrozumieć wszystkim nauczycielom.

U dzieci jest inaczej. Technika jest ważna, podobnie jak przyczepność rakiety. Posiadanie dobrego opanowania pala od najmłodszych lat pomaga zapobiegać kontuzjom i szybko uzyskać wydajność na torze. Uważaj, aby chwyt rakiety nie stał się obsesją pod karą nudy graczy. Najbardziej oczywistym przykładem jest szkoła muzyczna, w której przeciążamy naukę teorią muzyki, podczas gdy dzieci po prostu chcą dotykać instrumentów.

Nauczyciele, instruktorzy, rodzice, dzieci, uczniowie, wędrówki w rakietach śnieżnych to ciekawy i skomplikowany temat. To od Ciebie zależy, jak chcesz do tego podejść.

Poniżej opowiadamy o połowach.

Różne połowy padel

 

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.