Ramon morcillo jest prezesem Hiszpańska Federacja Padel od końca 2020 roku. Na Mistrzostwach Europy MarbellaHiszpan podsumowuje swój mandat i porusza kontrowersyjne tematy.

Wzrost również w Hiszpanii

Padel Magazine : Od 9 miesięcy jesteś prezesem FEP. Jaką ocenę możemy zrobić z tych pierwszych miesięcy?

Ramon Morcillo:„Myślę, że wyniki są bardzo pozytywne. Pierwszą rzeczą, jaką zrobiliśmy, było ponowne nawiązanie stosunków z organizacjami międzynarodowymi, w tym z FIP. Jesteśmy teraz częścią jej organu zarządzającego. Na nowo nawiązaliśmy również relacje z World Padel Tour, z którymi mamy bardzo dobre relacje.”

„Wewnętrznie z federacjami wspólnot autonomicznych zawarliśmy historyczne porozumienia. Budujemy sytuację równowagi i tworzymy unię.”

Padel Magazine : Dużo mówimy o wzroście padel w innych krajach europejskich, ale co z ewolucją? padel w Hiszpanii w tym roku?

Ramon Morcillo:„Odnotowujemy ogromny wzrost. Przeszliśmy z 75 000 licencjobiorców w 2020 roku do 90 000 dzisiaj, a pozostało jeszcze pół roku! Nie zapominamy, że duża część tego wzrostu jest spowodowana pandemią i faktem, że wielu nie było w stanie uprawiać swojego sportu, a zatem grało w naszym ”.

„Musimy upewnić się, że nie jest to przelotny sukces, ale że może trwać dalej. Niech pozostaną ludzie, którzy spróbowali naszego sportu. To jest wyzwanie dla federacji i klubów.”

Padel Magazine : The selekcje żeńskie i męskie ogłosiły się mistrzami Europy. Jakie jest przesłanie prezydenta do piłkarzy?

Ramon Morcillo:„Oczywiście chcę im pogratulować, ale także pogratulować uczestnikom ze wszystkich krajów. Po złym roku 2020 ważne było, żeby tu być i uczestniczyć. Prawie wracamy do normalności. 

Bilbao Euro bez Hiszpanii

Padel Magazine : Panuje ogólne złe samopoczucie, zwłaszcza wśród mediów, które musiały płacić za prawa, aby pokazać padel. padel potrzebuje widoczności, ale płacimy prasie… Co o tym myśli prezes FEP?

Ramon Morcillo:„Nie mogę mieć zdania na ten temat, ponieważ Federacja Hiszpańska nie jest organizatorem turnieju. Organizatorzy dogadują się, tu jest partner medialny. Wolę nie mieć opinii, ponieważ nie wiem, o co pytają ani co robią ”.

Padel Magazine : Dwa lata temu Hiszpania wzięła udział w FEPA Euro. Ten ostatni ogłosił organizację swoich Mistrzostw Europy, które odbędą się w Bilbao w październiku. Czy Hiszpania weźmie udział w tym turnieju?

Ramon Morcillo:– Nie, oczywiście. W rzeczywistości jedną z pierwszych decyzji, które podjęliśmy, było opuszczenie FEPA. Hiszpania nie jest częścią FEPA. To euro będzie przeznaczone dla federacji zrzeszonych w FEPA, a nie w przypadku Hiszpanii. 

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !