Kilka dni temu Argentyna wygrała The CMistrzostwa Świata Seniorów Plus w Alicante przeciwko Hiszpanii (3-2) na koniec epickiego spotkania. Ramon Morcillo, prezes Hiszpańskiej Federacji padel, odpowiedział na pytania naszych kolegów z godz Padel Hiszpania. Wybrane kawałki.

O finale Pucharu Świata Seniorów FIP, wygranym przez Argentynę:

„Jak widzieliście, wszystko sprowadzało się do drobnych szczegółów. Musimy pogratulować Argentyńczykom, którzy zagrali bardzo dobrze. Co z tego pamiętam? Wspaniała organizacja Pucharu Świata, praca ekipy FIP i bardzo wysoki poziom padel które udało nam się zaobserwować. To mistrzostwa świata weteranów, ale było tam kilka meczów na bardzo wysokim poziomie, zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. Przede wszystkim pamiętam dobrego ducha, który panował podczas turnieju.”

O swoich odczuciach związanych z finałem:

„Jestem osobą, która gratuluje mistrzowi i wiem, kiedy wygrywa najlepszy. W tym przypadku brawo, pobili nas!”

O wyższości Hiszpanii nad innymi narodami:

„Tak, jesteśmy trochę lepsi od reszty, jeśli chodzi o Argentynę. Jesteśmy czołowymi zespołami, ale dystanse do pozostałych krajów się skracają. Zaskoczył mnie poziom kilku krajów, w tym Francji. Zdobyli mnóstwo medali. Były też Szwecja, Włochy i Holandia, których jest coraz więcej.”

O postępie padel amator w Hiszpanii:

„Widzieliśmy to tutaj, z parami, którym udało się sięgnąć po tytuł mistrza świata (…). Oczywiście, że to powód do dumy!”

O możliwych zmianach w schemacie organizacyjnym federacji hiszpańskiej w związku ze zbliżającymi się wyborami:

„We wrześniu odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów, a na przełomie października i listopada Mistrzostwa Świata. Czas przeanalizować sytuację, bo stojące przed nami wyzwania są bardzo ważne. Zobaczymy, co zrobimy, ale zrobimy to, aby poprawić poziom padel Hiszpański."

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, sześć lat wcześniej. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe wyścigi i drażni palacza w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.