Le Ranking padla z września 2020 r został zaktualizowany przez Francuska Federacja Tenisowa. Nowa klasyfikacja uwzględniająca 10 najlepszych wyników w ciągu ostatnich 12 miesięcy (+ okres COVID).

Dla pań, jeśli para Collombon / Ginier pozostaje pierwszą logiką pary francuskiej, po niej następuje para Vandaele / Soubrié. Tylko Dzieli je 20 punktów. Powód: liczba branych pod uwagę turniejów. 7 dla mistrzów Francji i 10 dla drugiej pary francuskiej w rankingu krajowym.

Zwróć uwagę na to, że para Godallier / Clerguezwycięzcą pierwszego P2000 roku w klubie Pyramides jest zasymilowana 2. para Również francuski.

Po stronie mężczyzn Adrien Maigret i Benjamin Tison zostać Francuzem numer jeden w klasyfikacji francuskiej i tym samym wyprzedzić Bastiena Blanqué pod względem liczby punktów. Podczas gdy Johan Bergeron jest zasymilowanym drugim Francuzem.

O dziwo, Francuska Federacja Tenisowa wybiera najlepszy ranking pomiędzy rankingiem FFT (ranking krajowy) a rankingiem światowym (ranking World Padel Tour). To jest powód, dla którego Jérémy Scatena został zasymilowany 1, a Johan Bergeron 2.

Proces, który może zatem powodować pewne niespójności we francuskim rankingu wśród najlepszych francuskich graczy.

Dziwność poza tym, że dwóch mistrzów Francji ma dla jednego asymilację, a dla drugiego bezpośrednią integrację punktową? Jeśli zastosujemy się do rozumowania FFT, nie. Bastien Blanqué, który jest na wyścigu nr 1 Francuzów, ale 5 w rankingu World Padel Tour jest zatem drugim Francuzem pod względem liczby punktów we francuskim rankingu. To jego francuski ranking był zatem uprzywilejowany w porównaniu z jego rankingiem WPT, który jest w trakcie blokowania z powodu kryzysu COVID-2.

Trochę humoru: wiedz, że w rankingach nie mylę Jonathan Bergeron z ligi ARA (Auvergne Rhone-Alpe) sklasyfikowany na 1531. miejscu we Francji, do którego zalicza się turniej padla z naszym mistrzem Francji!

wreszcie Jérémy Scatena jest zasymilowanym francuskim numerem jeden, ponieważ jest francuskim numerem jeden na liście World Padel Tour. Po jego występach z Benjaminem Tisonem podczas ostatniego P2000 w klubie Pyramides i na torze zawodowym można powiedzieć, że to normalne.

Ranking padla mężczyzn - WRZESIEŃ - 2020

Ranking kobiet padel - WRZESIEŃ - 2020

Aby zobaczyć wszystkie rankingi i ich historię, jest TUTAJ:

Ranking Padel

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.