To było zaledwie 4 lata temu, a jednak można powiedzieć, że poziom padel we Francji dla mężczyzn i kobiet nie ma nic wspólnego z tym, co widzimy dzisiaj.

Dużo mniej konkurentów

Na początku 2016 r. padel nadal debiutował we Francji, a ostatni gracz został sklasyfikowany 419 ... jesteśmy daleko od malucha dziesiątki tysięcy konkurentów które znajdujemy dzisiaj, prawie 5 lat później!

Zwracamy uwagę, że wśród graczy, którzy pojawiają się w tym rankingu biorąc pod uwagę Wyniki 2015 roku, Johan Bergeron, Justin Lopes, Jérémy Scatena, Robin Haziza lub François Authier byli już silnymi członkami francuskiej Top 10.

Z drugiej strony, w całym rankingu było kilka osobliwości, które wydają nam się obecnie mało prawdopodobne, na przykład Thibaut Perreon (29 miejsce) przed Bastien Blanqué (32 miejsce) et Max Moreau (41 miejsce)czy nawet Sébastien Ruiz de Conejo (56 miejsce) przed Jeremy Ritz (58 miejsce) et Loïc Le Panse (68. miejsce)!

mannarino ruiz de conejo le paunch campos france 2015 padel

Należy rozumieć, że w tamtym czasie tak było znacznie mniej turniejów, a zwłaszcza słabiej rozłożonych między regionami. Zauważamy na przykład, że 12 z 22 pierwszych graczy pochodziło z Lyonnais. Ponadto, ponieważ nadal może być trochę dzisiaj, istniała duża różnica poziomów między różnymi turniejami kwalifikacyjnymi do mistrzostw Francji, co miało swoje znaczenie w klasyfikacji.

Wreszcie sam wzięto pod uwagę 4 najlepsze wyniki, w porównaniu do 10 dzisiaj! Ponadto ranking nie był aktualizowany co miesiąc!

Franck Binisti przed Bastienem Blanqué!

Dla przypomnienia, w 2015The mistrzostwa departamentów były eliminacjami do mistrzostw Francji (dziś musimy przejść przez fazę regionalną). Ale w Yvelines nie było fazy kwalifikacyjnej. Paryski Franck Binisti został więc zarejestrowany na tę okazję w komitecie Côte Basque Béarn Landes, obok Lavallois Justin Garnier. 

Zwycięstwo w departamencie, które było kwestionowane Saint-Jean-de-Luz, a następnie ćwierćfinał na Mistrzostwach Francji, umożliwił Franck Binisti dostęp do 23 miejsce we francuskim rankingu ! Jest 9 miejsc przed obecnym potrójnym mistrzem Francji Bastienem Blanqué !

Garnier Binisti mistrzowie departamentu CBBL 2015

Wśród dziewcząt znane nazwiska w pierwszej piętnastce

Podobnie jak w przypadku chłopców, niektórzy z najlepszych obecnych francuskich graczy znaleźli się już w czołówce rankingu: Laura Clergue (1) i Audrey Casanova (1) Geraldine Sorel (3) Emmelien Lambregts (6) Line Meites (6) Oceane Kik (13) Anaïse River (15) ... W tamtym czasie wszystkie te dziewczyny były przed Alix Collombon (22) ...

clergue casanova sorel godard francja padel 2015

Kilku zawodników obecnego francuskiego zespołu: Jessica Ginier, Léa Godallier czy Mélissa Martin nie stawiali jeszcze pierwszych kroków na turniejach padel !

Zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet wiele się zmieniło! Dla tych, którzy chcieliby zapoznać się z całością rankingów:

https://padelmagazine.fr/classements-de-padel-20152016-mis-a-jour/

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !