[typ pola = ”informacje”]Padel Magazine - Raul Arias, były zawodowy gracz, został kiedyś prezesem stowarzyszenia profesjonalnych graczy padel. Podsumowuje swój pierwszy rok i przedstawia nam swoją wizję zarządzania World Padel Tour[/ box]

Padel Magazine : To twój pierwszy rok na czele stowarzyszenia profesjonalnych graczy padel. Czy możesz nam przedstawić przegląd 2013 roku?

Raul Arias: Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej pracy. W tym roku mieliśmy show z naszymi turniejami World Padel Tour. Duże mecze, bardzo spektakularne, które sprawiają, że padel mogą się rozwijać tylko dzięki tym mocnym stronom.

Spójrz na tę publiczność, którą mieliśmy, bardzo aktywną, bardzo kompetentną i pasjonującą się tym padlem. Z tą ogólną atmosferą możemy być zadowoleni tylko w tym roku.

Gracze mają też wiele jakości. Zobacz, co mamy u Mistrzów, ale nie tylko. Młodzi ludzie przychodzą i bawią się bardzo dobrze.

Ludzie, którzy kochają ten sport, są zawsze liczniejsi i pochodzą ze wszystkich kategorii społecznych.

Możemy więc powiedzieć, że na całym świecie jest to bardzo pozytywne.

Padel Magazine : Po tak pozytywnym roku wyobrażam sobie, że cele zostały skorygowane w górę?

Raul Arias: The world Padel Tour musi bezwzględnie umiędzynarodowić się bardziej, nawet jeśli wykonał już dużo pracy. Dziś główne turnieje rozgrywane są w Hiszpanii, ale robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić, że są inne etapy niż w Hiszpanii, na przykład w Portugalii i Argentynie, które były bardzo udane. Dlatego zachęca nas to do kontynuowania tej drogi.

Padel Magazine : A potem Francja ... My też będziemy mieli etap World Padel Tour w krótkim czasie ?

Raul Arias: Przede wszystkim priorytetem jest wzmocnienie naszej pozycji w Hiszpanii i posiadanie Padel pewni. Ale oczywiście bardzo ważne jest, aby plik padel coś w rodzaju Hiszpanii, do krajów europejskich i bardziej ogólnie na świecie. W tym roku 2014 mogą pojawić się nowe kroki. Staramy się rozwijać padel przy tego typu wydarzeniach. To jest dobre dla świata. Byłoby jednak bardzo interesujące, gdybyśmy mogli zatrzymać się we Francji. Jest mnóstwo rzeczy do zrobienia.

Padel Magazine : Chciałbym, żebyśmy zostali trochę dłużej we Francji. Co można zrobić, aby pomóc padel Francuski się rozwija?

Raul Arias: Myślę, że musimy iść krok po kroku, stopniowo rozwijając aktywność we Francji, aby ludzie mogli bardziej odkrywać ten sport. Francja będzie się rozwijać dzięki dobrej komunikacji, a Twoja gazeta jest dowodem na to, że domena padel rozszerza się. Ludzie widzą przez ciebie, że padel to piękna maszyna z tą spektakularną grą. Ludzie będą bardziej zmotywowani do budowania ziemi lub otwierania klubów padel.

Padel Magazine : Jesteśmy krajem, w którym jest wielu graczy rakietowych, czy nie możesz pomóc bezpośrednio we Francji przez specjalne biuro?

Raul Arias: Myślę, że rzeczywiście Francja ma wspaniałą tradycję w tenisie, z potężną federacją tenisową, a wokół tego sportu istnieje ważny potencjał dla padel. Tenisistki i inne sporty rakietowe będą pasjonować się padel. Rozumiem, że liczba tenisistów, na przykład we Francji, jest co najmniej tak samo ważna jak w Hiszpanii i wierzę, że nawet więcej. Tak mogłaby się pokazać silna federacja. Ale rzeczy są robione stopniowo, na przykład w Nicei.

Padel Magazine ; Mamy fajne kluby, takie jak Nicea, Toulouse, Aix, a nawet ten w Perpignan, jest też nowy klub w Laval, który niedawno otworzył swoje podwoje. padel jest w toku ... Ale być może konieczna jest pomoc z zewnątrz, aby padel naprawdę wziąć?

Raul Arias: Tak padel rozwija się stopniowo we Francji dzięki tym klubom padel rośnie, miejmy nadzieję, że rok 2014 będzie owocny dla padel Francuski. Zobaczymy to.

Padel Magazine : Mamy też nowy klub padel niedaleko Monako, a dokładniej w Beausoleil, co może znasz?  

Raul Arias: Nie, nie wiem, jestem w kontakcie z ludźmi w Monako i staramy się coś rozwijać. Ale jak mówimy, powodzenia w nowym klubie i padel français.

Padel Magazine : Czego brakuje w padel przymusowo outsourcować?

Raul Arias: Uważam, że w krajach brakuje komunikacji, która umożliwiłaby rozwój tego sportu. Plik padel nie jest jeszcze znany dzisiaj. Jak mówią, rzeczy są wykonywane stopniowo. Na przykład Niemcy i Szwajcaria budują teraz wiele padel. Niemcy dzięki temu silnie się rozwijają. Taki rozwój będzie miał wpływ na wszystkie kraje europejskie. Naprawdę wierzę, że padel będzie się silnie rozwijać. A potem jest Monachium w krótkim czasie.

Padel Magazine : Jakie są twoje relacje z międzynarodową federacją padel ?

Raul Arias: Idzie bardzo dobrze. Jest między nami bardzo dobre stosunki. Promują również padel. Często mówimy o krajach rozwijających się i staramy się je wspierać. FIP ma nieco inny cel niż nasz, ponieważ bardzo uważnie obserwuje rozwój padel w innych krajach europejskich.

Padel Magazine : A z Francją? Jakie są relacje?

Raul Arias: Nie mamy zbyt wielu relacji z Francją, oczywiście mamy nadzieję, że to się rozwinie i że będą lepsze relacje z władzami padel Francuski, ale na razie niewiele.

Padel Magazine : Wreszcie, czy masz wiadomość do wysłania padel Francuski?

Raul Arias: Rozwiń to padel, buduj ziemie, otwieraj kluby padeli mam nadzieję, że razem z tym wspaniałym sportem będziemy w stanie wykonać dobrą robotę i zobaczyć francuskich zawodników na torze.

Franck Binisti - Padel Magazine
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.