[typ pola = ”informacje”]Padel Magazine - Raul Arias, były zawodowy gracz, został jednym z prezesów stowarzyszenia profesjonalnych graczy Padel. Podsumowuje swój pierwszy rok i przedstawia nam swoją wizję zarządzania World Padel Tour. [/ Box]

Padel Magazine : To Twój pierwszy rok na czele stowarzyszenia profesjonalnych graczy Padel. Czy możesz podać nam aktualizację roku 2013?

Raul Arias: Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej pracy. Tegoroczny koncert mieliśmy z naszymi turniejami World Padel Tour. Duże gry, bardzo spektakularne, że padel może rozwijać się tylko z tymi zasobami.

Spójrz na tę publiczność, którą mieliśmy, bardzo aktywną, bardzo kompetentną i pasjonującą się tym padlem. Z tą ogólną atmosferą możemy być zadowoleni tylko w tym roku.

Gracze mają też wiele jakości. Zobacz, co mamy u Mistrzów, ale nie tylko. Młodzi ludzie przychodzą i bawią się bardzo dobrze.

Ludzie, którzy kochają ten sport, są zawsze liczniejsi i pochodzą ze wszystkich kategorii społecznych.

Możemy więc powiedzieć, że na całym świecie jest to bardzo pozytywne.

Padel Magazine : Czy po roku tak pozytywnym wyobrażam sobie, że cele zostały skorygowane w górę?

Raul Arias: The World Padel Tour musi absolutnie pójść na świat, nawet jeśli wykonał już dużo pracy. Dzisiaj główne turnieje rozgrywane są w Hiszpanii, ale robimy wszystko, aby były dokładnie etapy gdzie indziej niż w Hiszpanii, Portugalii i Argentynie, które odniosły duży sukces. To zachęca nas do kontynuowania tej ścieżki.

Padel Magazine : A potem Francja ... My też niedługo będziemy mieli etap World Padel Tour?

Raul Arias: Przede wszystkim priorytetem jest wzmocnienie się w Hiszpanii i upewnienie się Padel. Ale jest oczywiście bardzo ważne, aby padel wyjechał z Hiszpanii, w kierunku krajów Europy i świata w bardziej globalnym wymiarze. Z tym 2014 mogą być nowe kroki. Staramy się rozwijać padel z tego rodzaju wydarzeniami. To jest dobre dla świata. Byłoby jednak bardzo interesujące, gdybyśmy mogli zrobić postój we Francji. Jest wiele do zrobienia.

Padel Magazine : Chciałbym, żebyśmy zostali trochę dłużej we Francji. Co można zrobić, aby pomóc w rozwoju francuskiego wiosła?

Raul Arias: Myślę, że musimy iść krok po kroku, ponieważ rozwijamy działalność we Francji, aby ludzie odkryli nieco więcej tego sportu. Francja rozwinie się dzięki dobrej komunikacji, a twoja gazeta jest dowodem, że padel rośnie. Ludzie widzą cię, że padel to piękna maszyna w tej spektakularnej grze. Ludzie będą bardziej zmotywowani do budowy ziemi lub otwartych klubów Padel.

Padel Magazine : Jesteśmy krajem, w którym jest wielu graczy rakietowych, czy nie możesz pomóc bezpośrednio we Francji za pośrednictwem konkretnego biura?

Raul Arias: Myślę, że rzeczywiście Francja ma wielką tradycję tenisową, z potężną federacją tenisową, wokół tego sportu istnieje duży potencjał dla padla. Tenisistki i inne sporty rakietowe będą pasjonować się tenisem wiosłowym. Rozumiem, że liczba tenisistów na przykład we Francji jest co najmniej tak samo ważna jak w Hiszpanii, a nawet wierzę więcej. Silna federacja może to pokazać. Ale rzeczy robi się stopniowo, jak na przykład w Nicei.

Padel Magazine ; Mamy fajne kluby, takie jak Nicea, Tuluza, Aix lub Perpignan. W Laval jest też nowy klub, który niedawno otworzył swoje podwoje, padel działa ... Ale pomoc na zewnątrz może być konieczne, aby padel naprawdę wziął?

Raul Arias: Tak, padel rośnie stopniowo we Francji wraz z rozwojem tych klubów, mam nadzieję, że rok 2014 będzie owocny dla francuskiego padla. Zobaczymy to.

Padel Magazine : Mamy też nowy klub Padel obok Monako, a dokładniej w Beausoleil, co możesz wiedzieć?

Raul Arias: Nie, nie wiem, jestem w kontakcie z ludźmi w Monako i staramy się rozwijać. Ale, jak mówimy, powodzenia dla tego nowego klubu i francuskiego padla.

Padel Magazine : Czego brakuje w padlu do outsourcingu z użyciem siły?

Raul Arias: Myślę, że w krajach brakuje komunikacji, aby umożliwić rozwój tego sportu. Padel nie jest jeszcze znany. Jak mówimy, rzeczy są wykonywane stopniowo. Na przykład Niemcy i Szwajcaria budują obecnie wiele pól Padel. Niemcy dzięki temu silnie się rozwijają. I przy takim rozwoju będzie to miało wpływ na wszystkie kraje europejskie. Naprawdę wierzę, że padel wzrośnie silnie. A potem niedługo będzie Monachium.

Padel Magazine : Jakie są twoje relacje z Międzynarodową Federacją Paddle?

Raul Arias: Wszystko idzie dobrze. Pomiędzy nami są bardzo dobre relacje. Promują również padel. Często rozmawiamy o krajach rozwijających się i staramy się je wspierać. FIP ma nieco inny cel niż nasz, ponieważ bardzo uważnie obserwuje rozwój padel w innych krajach europejskich.

Padel Magazine : A z Francją? Jakie są relacje?

Raul Arias: Nie mamy zbyt wielu relacji z Francją, oczywiście mamy nadzieję, że się rozwinie i będą lepsze relacje z francuskimi władzami wiosłowymi, ale na razie nie ma świetna rzecz.

Padel Magazine : Wreszcie, czy masz wiadomość do wysłania na francuski padel?

Raul Arias: Rozwijaj padel, buduj boiska, otwieraj kluby padel i mam nadzieję, że możemy zrobić dobrą robotę razem z tym wspaniałym sportem i zobaczyć, jak Francuzi wchodzą na tor.

Franck Binisti - Padel Magazine
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.