Wróćmy do nowych środków dla sportu, które weszły w życie w sobotę 3 kwietnia 2021 r. O północy i zobaczmy, co można zrobić dla zawodników padel.

W komunikacie prasowym Jean-Michel BLANQUER, Minister Edukacji Narodowej, Młodzieży i Sportu oraz Roxana MARACINEANU, Delegat Minister ds. Sportu, szczegółowo opisują nowe środki:

„Indywidualne uprawianie sportu jest możliwe na świeżym powietrzu, zarówno w miejscach publicznych, jak i w sprzęcie sportowym na świeżym powietrzu, bez ograniczeń czasowych, ale w promieniu 10 km wokół domu, zgodnie z godziną policyjną (od 6:19 do XNUMX:XNUMX) i za okazaniem potwierdzenia adresu".

„Odbiorcy priorytetowi, tacy jak sportowcy na wysokim poziomie, zawodowi sportowcy, osoby w trakcie szkolenia zawodowego, osoby niepełnosprawne i osoby korzystające z recepty na przystosowaną aktywność fizyczną, pozostają upoważnione do korzystania ze sprzętu sportowego (zamkniętego i osłoniętego jak na świeżym powietrzu)”.

Dla nieletnich

„Biorąc pod uwagę, że aktywność fizyczna i sportowa jest niezbędna dla naszej młodzieży i pragnąc zapewnić rodzinom rozwiązania do opieki nad dziećmi na świeżym powietrzu, w zorganizowany, nadzorowany i bezpieczny sposób w okresie wakacji szkolnych, rząd zezwolił na uprawianie tego sportu wyłącznie na świeżym powietrzu i z poszanowaniem dystansu, niezależnie od tego, czy ma to miejsce w przestrzeni publicznej, czy w zewnętrznych obiektach sportowych. Jednak, należy przestrzegać godziny policyjnej (w całej Francji) i ograniczenia do 10 km wokół domu".

Dla dorosłych

„Uprawianie sportu jest nadal możliwe zarówno w przestrzeni publicznej, jak iw sprzęt sportowy na świeżym powietrzu z zachowaniem dystansu, ale bez ograniczeń czasowych. Jednak jest ograniczony w Promień 10 km w domu i pod warunkiem przestrzegania godziny policyjnej ”.

Odbiorcy priorytetowi

„Następujący priorytetowi odbiorcy: zawodowi sportowcy, sportowcy na wysokim poziomie i inni sportowcy zarejestrowani w Federalnym Projekcie Wydajności, osoby odbywające szkolenie uniwersyteckie lub zawodowe, osoby z receptą APA oraz osoby niepełnosprawne uznane przez MDPH, a także osoby niepełnosprawne” nadzór niezbędny do ich wykonywania, zachowują dostęp do cały sprzęt sportowy (na świeżym powietrzu i zadaszone). Jednakże, jak już ma to miejsce, tylko zawodowi sportowcy, sportowcy na wysokim poziomie, osoby trenujące zawodowo oraz nadzór niezbędny do ich uprawiania będą uprawnieni do uchylić godzinę policyjną".

Nauczyciele sportu

„Wychowawcy sportu zachowują upoważnienie do odstępstwa od godziny policyjnej jedynie w zakresie swojej działalności zawodowej, to znaczy do nadzorowania zawodowych sportowców, sportowców wysokiego szczebla lub osób odbywających szkolenie zawodowe. Pozostałe zajęcia wychowawców muszą być prowadzone zgodnie z godziną policyjną. Prywatni trenerzy mogą również kontynuować swoją działalność zawodową poza godzinami ciszy nocnej (19:6 - XNUMX:XNUMX) ”.

Innymi słowy, co to zmienia?

W szczególności, cała Francja jest znaleziona w sytuacji, w której przed dwoma tygodniami znajdowało się 19 oddziałów.

Dla tych, którzy nie należą do priorytetowych odbiorców, zawsze tak jest możliwe tylko do gry padel na zewnątrz i częściowo zadaszonepod warunkiem udania się do klubu znajdującego się mniej niż 10 km od domu.

To prawda, że ​​nie powinno to być dużą zmianą dla większości padel, ale jest to jednak problem więcej dla klubów, które już wiele wycierpiały ... Teraz musimy mieć nadzieję, że skutki porodu i szczepień są szybko odczuwalne, aby padel (i cała reszta gospodarki…) może wznowić swój marsz naprzód!

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.