Premier Padel, oficjalne międzynarodowe tournée padel – zarządzany przez Międzynarodową Federację padel (FIP) i wspierany przez Profesjonalistę Padel Association (PPA) i Qatar Sports Investments (QSI) – nadal biją rekordy w sporcie. W sumie w zawodach wzięło udział ponad 55 000 widzów Premier Padel Mendoza P1 w tym tygodniu jako 11 000 fanów - pełne trybuny - obejrzało spektakularny finał na Aconcagua Arena, gdzie Franco Stupaczuk i Pablo Lima zdobyli tytuł w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Ponadto Premier Padel Mendoza P1 był transmitowany na żywo w ponad 180 krajach, przybliżając ten sport nowej publiczności na całym świecie. Zeszłotygodniowa impreza w Argentynie była piątym międzynarodowym turniejem, którego gospodarzem był Premier Padel i zaznaczył przybycie obwodu do Ameryki Południowej. Premier Padel wróci do Ameryki Łacińskiej na Premier Padel Major de Mexico, od 28 listopada do 4 grudnia w Club Sonoma.

Mendoza Premier Padel P1_Finał

Ziad Hammoud, członek zarządu Premier Padel, powiedział: „Jesteśmy dumni, że gościliśmy kolejny przełomowy turniej podczas trasy. Premier Padel tu w Argentynie, osiągając rekordową liczbę uczestników i wpisując się w historię padel. Powitanie zawodników przez miejscowych kibiców było po prostu niesamowite, za co dziękujemy Międzynarodowej Federacji padel (FIP), Argentyńskie Stowarzyszenie padel (APA), Stowarzyszenie padel profesjonalnym (PPA) i wszystkim naszym partnerom za uczynienie tego wydarzenia wyjątkowym. Najbardziej ekscytujące jest to, że to dopiero początek Premier Padel".

Luigi Carraro, Prezydent Międzynarodowej Federacji padel (FIP), dodał: „To, co wydarzyło się w tych dniach w Argentynie, było historycznym krokiem dla padel, ponieważ przyciągamy coraz więcej kibiców z całego świata – energia i rozmach naszego sportu są niesamowite. Wierzę, że padel szybko staje się jednym z największych sportów na świecie. Aby to zrobić, musisz umieścić graczy w centrum wszystkiego i mieć najlepszych partnerów.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.