W Alzacji padel staje się prawdziwym zjawiskiem. Reichstett Tennis Club wierzy tak bardzo, że postawił korty wiosłowe 2 w nadziei, że zrobi jeszcze więcej ...

Pomimo dość skomplikowanego czasu, Henri Leconte i francuski numer 1 Robin Haziza przeszli między kroplami, aby zrobić show. O 500 ludzie byli obecni, aby odkryć padel. Organizacja była idealna i pozwalała wszystkim cieszyć się.

FFT jest coraz bardziej obecny.

Nieco wcześniej rano wiceprezes Francuskiej Federacji Tenisowej Jean-Pierre Dartevelle przybył na inaugurację dwóch kortów Padel w Reichstett Tennis Club, pierwszym klubie tenisowym, który rozpoczął przygodę Padel w regionie Alzackim.

Wiceprezydent raz jeszcze wyjaśnił potencjał tego sportu we Francji i że miał wszystko, by odnieść sukces.

Lionel Mangold, Sekretarz Generalny Alsace Tennis League, jest kategoryczny: „ obserwujemy w naszej lidze bardzo ważną emulację wokół padla i ten klub jest z pewnością tylko pierwszą z długiej listy ".

Lionel Mangold wyjaśnia, że ​​projekty Padel będą gotowe na początku września w Strasburgu i Miluzie. Przyjaciele Montbéliard będą mogli odbyć ponad godzinę podróży, aby zagrać w Padel w Strasburgu lub w Szwajcarii.

Fazy ​​regionalne w Reichstett

W tym roku liga Alzacji zaoferuje regionalne mistrzostwa Francji w Padel Klub Reichstett 4 i 5 czerwca. Zdaniem sekretarza generalnego ligi alzackiej wydawać by się mogło, że w tym samym klubie odbywają się również fazy międzyregionalne. Fazy ​​te będą prawdopodobnie zależeć od liczby lig biorących udział w mistrzostwach Francji w Padel.

Już licencjonowany!

Gilles Feist, prezes TC Rechstett już ogłasza kanon odlotu. Rzeczywiście, podczas gdy klub właśnie rozpoczął sezon na padel, członkowie 23 licencjonowali wyłącznie padel, a 33 dodatkowych graczy, którzy mają licencję na tenis i padel.

Celem jest licencja 50 w tym roku, aby klub mógł widzieć dalej. Połowa tej drogi jest już zrobiona, szczególnie dla każdego członka 85 € rocznie za grę w nieograniczonym klubie Padel.

Kluby Henri Leconte Padel Klub się rozwija ...

Thierry Bramer, dyrektor ds. Komunikacji grupy, mówi przede wszystkim « zaszczycony, że został wybrany przez klub do osiągnięcia tych pięknych terenów w sercu francuskiego Wschodu ".

Henri Leconte i Thierry Bramer również ogłosili wprowadzenie pierwszy etap toru Henri Leconte Padel Wycieczka, 11 i 12 czerwca zawsze o godz Padel Klub Reichstett ".

Na koniec Thierry Braemer wyjaśnia nam, że musimy spodziewać się bardzo mocnych wiadomości Henri Leconte Padel klub w najbliższych miesiącach, ponieważ inne kluby przyjeżdżają z dużą prędkością: Bouc Bel Air, Puyricard, Mont de Marsan lub Clermont-Ferrand ...

Miesiące, które wyglądają gorąco!

Franck Binisti - PADEL MAGAZINE

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.