Zwycięstwo Willy'ego Lahoza i Adaya Santany, którzy pozostali w wyścigu o półfinały

Grupa A rozpoczęła mecz Willy Lahoz - Aday Santana z Alexem Ruízem - Adriánem Allemandim. Ważny mecz, w którym można zdecydować, która para zachowa swoją opcję na piątek. Santana i Lahoz przybyli jako faworyci, ale ich przeciwnicy nie zdecydowali. Zwycięstwo pierwszego seta zajęło parze Willy Lahoz / Aday Santana aż do remisu.
W drugiej, przy wyniku 2-2, Allemandi prosi o przerwę medyczną. Lahoz i Santana wychodzą na prowadzenie i prowadzą 5-2. Chociaż uważa się, że mecz dobiega końca, ich przeciwnicy jeszcze nie powiedzieli słowa i nadal walczą. Po dwóch godzinach i ośmiu minutach hiszpańska para wygrała to 2th ustawić na wynik 6-4 i pozostać w konkursie.

Bela / Lima jako mistrz w grupie A.

Ten dzień kończy się spodziewanym starciem między światowymi numerami 1 i 3: Fernando Belasteguín - Pablo Lima vs Matías Díaz - Maxi Sánchez.
Był pewien, że nie będzie to spacer zdrowotny. Za każdym razem, gdy trafiały globalne liczby 1, ich przeciwnicy odpowiadali. Bela i Lima robią sobie przerwę w 7th graj, konsoliduj i wygraj 1er zestaw 6-4 po 45 minutach intensywnej gry.
To się nie zmienia w drugim secie, Bela / Lima jako lider wykorzystuje przewagę, podczas gdy jego przeciwnicy szukają sposobów na odwrócenie sytuacji. Światowe numery 1 dzielą się na 7th gra jest w ich rękach i wygraj zestaw 2è 6-3.

Mati i Maxi nie mogą popełnić błędu przeciwko Lahozowi i Santanie.

Maxi Grabiel i Cristian Gutierrez wygrywają bitwę, aby zakwalifikować się do półfinałów

W grupie A 1er mecz dwóch nowo powstałych drużyn do turnieju: Maxi Grabiel - Cristian Gutiérrez przeciwko Marcello Jardim - Lucho Capra.
Obie pary, które poprzedniego dnia przegrały swoje pierwsze spotkanie, potrzebowały zwycięstwa, aby zachować nadzieję na awans do półfinału. Argentyński duet okazał się silniejszy i potrzebował niewiele czasu, aby wygrać pierwszego seta 6-1.

Para Capra / Jardim musiała natychmiast zareagować, jeśli nie chciała pożegnać się z turniejem i odwołać się do magii Marcello Jardima i determinacji Lucho Capry. Niestety dla Brazylijczyka i Argentyńczyka, ich przeciwnicy przełamują pierwszy. Maxi Grabiel i Cristian Gutierrez odnoszą zwycięstwo 6-1 / 6-4 w godzinę i 13 minut.

Drugi mecz grupy B zmierzył się z numerami 2 i 4 na świecie: Paquito Navarro - Sanyo Gutiérrez przeciwko Juani Mieres - Miguel Lamperti.

Każda z par rozpoczęła swój turniej wygraną dzień wcześniej i jest zdecydowana zrobić to samo, aby sprawdzić swój bilet na półfinały.

Światowe numery 2 są w świetnej formie, narzucają swoim tempem pierwszy set 6-3.
Para Lamperti / Mieres zareagowała powoli, ale pewnie, podnosząc jakość gry. Reakcja, która nie wystarczyła, aby Sanyo i Paquito zakończyli mecz 6-4 w 2. secie po godzinie i dwudziestu minutach. Sanyo i Paquito mają bardzo duże szanse na awans do półfinału.