W ten weekend odbył się w Le Mans, w klubie UrbanPadelThe pierwszy międzynarodowy turniej padel-fotel. Spojrzenie wstecz na rywalizację, która zakończyła się zwycięstwem Hiszpanów Agea i Bernal nad ich rodakami Cambronero i Ramperezem. 6/2 6/3, co nie oddaje intensywności tego spotkania, które będzie wybuchowe do końca!

Obecni widzowie byli pod wrażeniem poziomu wszystkich tych graczy, w szczególności Hiszpanów, którzy nadal utrzymują przewagę nad swoimi odpowiednikami z innych krajów.

Bardzo ważny krok w historii padel-fotel

Obecni w ćwierćfinale, gdzie przegrali z Hiszpanami Bergs i Navarro, trójkolorowi Sébastien Husser i Nicolas Vanleberghe mogą być dumni ze swojej kariery. Zapytani po turnieju Francuzi byli bardzo szczęśliwi, że taka impreza może się odbyć we Francji.

Sebastian Husser: Ten międzynarodowy turniej, pierwszy na świecie, po mistrzowsku zorganizowany we Francji przez Albane, pozostanie dla mnie bardzo szczególnym konkursem. To bardzo, bardzo ważny krok w historii padel- Fotel francuski, ale także na całym świecie.
I pomyśleć, że na początku 2022 roku we Francji nie zorganizowano żadnych oficjalnych zawodów! Ogólny poziom gry, aw szczególności Hiszpanów był bardzo imponujący. To prawdziwa duma, że ​​mogłem uczestniczyć. Robić znowu i znowu! Niech żyje padel !

Nicolas Vanleberghe: "Zarówno historyczne, jak i magiczne! Dziękuję Albane za ten wspaniały pomysł i gratuluję organizacji. Oczywiście nadal jesteśmy za Hiszpanami, ale mamy motywację i naprawdę dobrze rozpoczęliśmy. Jak możesz nie kochać tego sportu… jest tak fajnie! Mamy nadzieję wrócić w przyszłym roku z przedstawicielami innych krajów. Pozostaje teraz dla różnych federacji padel by nam trochę pomóc!"

Przed i po

Inaki Ramperez, niefortunny finalista, jest również pełen pochwał za organizację turnieju:”Ten turniej był niesamowity. Na pierwszym miejscu kładę nacisk na organizację: zrobiono wszystko, aby gracze czuli się komfortowo przez cały czas.

Klub MiejskiPadel zaimponował nam również. Jest to centrum pierwszej klasy, we wszystkich aspektach: dostępności, designu, oświetlenia, usług.

Oczywiście dziękuję wszystkim obecnym aktorom. Jako kraj referencyjny dla padel na wózkach inwalidzkich byliśmy bardzo ciekawi poziomu innych krajów. Byliśmy bardzo zaskoczeni, w jaki sposób francuscy gracze, którzy byli w Hiszpanii na wiosnę, ewoluowali w ciągu tych kilku miesięcy. Prawdziwa niespodzianka turnieju przychodzi dla mnie z Holandii, której nie spodziewaliśmy się na tym poziomie. Zaskoczyli nas też Belgowie, których nie znaliśmy.

Atmosfera pomiędzy wszystkimi zawodnikami z czterech krajów była świetna. A także cała publiczność, która wspierała wszystkich graczy od pierwszego dnia, z dużą pasją i niesamowitym szacunkiem.

To prawdziwa duma, że ​​mogłem wziąć udział w pierwszym międzynarodowym turnieju i być świadkiem, jaka będzie przyszłość padel na wózku inwalidzkim. Wszyscy hiszpańscy gracze czują się bardzo dumni, że mogli wziąć udział w tym turnieju.

Chciałabym również zwrócić uwagę na relacje w mediach, głównie tych Padel Magazine, ponieważ bardzo ważne jest nadanie widoczności temu sportowi, który za kilka lat będzie, jak sądzę, międzynarodowym punktem odniesienia, zarówno pod względem liczby zawodników, jak i turniejów.

Mam nadzieję, że sponsorzy i firmy będą nadal wspierać te wszystkie inicjatywy. Za każdym zawodnikiem kryje się wiele godzin pracy i treningów, wiele wyjazdów, a przede wszystkim dużo pasji i wysiłku, aby doskonalić się z dnia na dzień.

Dziękuję Kuikmie za zaangażowanie w nas (Marcos Cambronero i ja) jako ambasadorów marki, ale przede wszystkim chciałbym podkreślić jego predyspozycje do wspierania padel na wózku inwalidzkim.

Jest to doświadczenie, które wyznacza przed i po historii padel na wózku inwalidzkim. Już nie mogę się doczekać udziału w kolejnej edycji!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !