Imiesiąc temuogłosiliśmy pierwsze mistrzostwa Interligi Fédération des Clubs de la Défense.

We wtorek, 14 maja, w jasnym słońcu i palącym upale, 4Padel Strasburga gościło 14 drużyn z całej ligi północno-wschodniej, jadąc z Valenciennes do Chalon-en-Champagne przez Metz…

Podzielone na trzy grupy drużyny rywalizowały od rana w meczach rozgrywanych z jednorodnymi zespołami i rankingami uczestników sięgającymi od 1500. francuskich zawodników po osoby nierankingowe.

Popołudnie poświęcone było losowaniu finałowemu, w ramach którego do gry przystąpiły czołowe drużyny rozstawione. Faworyci byli obecni na tej małej zabawie, która zapowiadała wspaniałe spotkania.

W wyniku wyścigów w finale jedna z drużyn Valenciennes zmierzyła się z Metz. Para Metzów wygrała pojedynek po zaciętym pierwszym secie 6/4, a następnie wskoczyła na wyższy bieg z zajadłym wynikiem 6/0.

Bernard Rousselet, Prezes Ligi w towarzystwie swojego personelu, wyjaśnił nam: „Bardzo szczerze, kiedy Samir Najimi zaproponował nam zorganizowanie pierwszych Mistrzostw, nie wiedziałem, jakie padel. Przed podróżą obejrzałem filmy i odkryłem innowacyjny i bardzo ciekawy sport. Biorąc pod uwagę entuzjazm i obecne zapotrzebowanie, mam nadzieję, że padel będzie się rozwijać w naszych ligach i nie mogę się doczekać kolejnych Mistrzostw. »

Le padel Przed nim szczęśliwe dni w FCSAD!