Padel Magazine - Jest to gazeta, która zajmuje się wiadomościami francuskimi lub międzynarodowymi, starając się poprawić twoją grę poprzez różne artykuły techniczne lub taktyczne, oferując nasze testy i nasze opinie, a także raporty jakości.

Ale tutaj chcemy pokazać, że padel to także sport zespołowy, przyjaźń i życzliwość.

Nieco dalej, gdzie nasz francuski zespół padel, szczególnie kobiety, pokazał kły.

W oczach i aparacie Emmanuela Teclesa:

Mondial de Padel 2012 odbył się w Cancun Riviera Maya w okazałym pałacu nad morzem, gdzie zebrano wszystko, aby spędzić niezapomniany tydzień ...

Trzy pola i centralny montaż na tę okazję były obsługiwane przez schludną organizację dla graczy z miejscem do odpoczynku, restauracją, dyfuzją meczów, masażami, sponsorami trybun itp.

Świąteczna i rywalizacyjna atmosfera zafundowała tydzień meczami w poszczególnych krajach, a także turniejem par narodowych, spotkania z pozostałymi reprezentacjami były uprzejme, a nawet przyjazne. Między niektórymi graczami powstały bliskie więzi. Ale to był konkurs i my reprezentowaliśmy nasz kraj.

Od pierwszego dnia wszyscy gracze rzucili się, aby zobaczyć stroje innych krajów i zamienić koszulki, tradycja wymaga i oczywiście rytuał.

Pod koniec dnia wszyscy udają się do jednego z licznych barów lub restauracji w ośrodku, zanim odpoczną po dniu pełnym fizycznego wyczerpania ... w klubie nocnym.

Jednak drużyny wiedziały, jak utrzymać miarę i następnego dnia w pierwszej godzinie wszystkie drużyny były obecne, by trenować, a następnie zaciekle walczyć.
Dla mężczyzn mecze nie były łatwe. Poziom był bardzo wysoki, niektórym brakowało doświadczenia ... Ale najważniejsze było to: rób, co możesz i nie żałuj.

Kobiety dokonały niezwykłych, a nawet historycznych rzeczy: ich podróż zaprowadziła je do 3e miejsce ... Udało im się wspiąć na 3e miejsce i tym samym zostać po raz pierwszy brązowym medalistą w historii francuskiego padla.

Oczywiście z odrobiną nostalgii piszemy ten artykuł, ponieważ drużyna Francji nie bierze udziału w mistrzostwach świata w tym roku. Ale absolutnie konieczne było powrót do tego miejsca 3e francuskiego zespołu kobiet, ponieważ jest to naprawdę historyczne. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie naprzód i pozwolimy nam bardzo szybko odzyskać międzynarodową konkurencję.

 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.