Dbanie o sprzęt Padel oznacza utrzymanie go przez długi czas i pozwala nam zmniejszyć ryzyko obrażeń. Oto kilka wskazówek dotyczących sprzętu.

Aby lepiej doradzać graczom padel, najpierw trzeba pokazać błędy, które popełniają lub mogą popełnić. Wybraliśmy 6 typowych błędów, które możesz łatwo poprawić dla dobra swojego ciała i sprzętu. Dziękujemy naszym kolegom z Padel Addict.

Potrzebujesz sklepu? Masz twój klub padel lub sklepy internetowe.

  • Kup stary model pala

Jest to jeden z pierwszych błędów, które mogą popełnić gracze Padel. Grałeś kilka lat temu w Hiszpanii z pala, która Cię oczarowała, potem musiałeś odłożyć padel na bok i teraz to wszystko, masz czas, aby zacząć od nowa. Szukacie tej „starej” pali i ją znajdujecie. Uwaga: ta pala straciła pojemność od lat, w których była przechowywana. Dziś marki oferują tak różne palas, że znajdziesz swoje szczęście. Dla tych, którzy wciąż szukają świetnej oferty, wybierając modele z poprzedniego roku, spróbuj mieć gwarancję, może to pomóc.

  • Nie mam torby

Nie idź grać w Padel bez torby. Nie ma znaczenia, czy jest to plecak, czy paleta super ostatniej generacji. Użyj torby lub pokrowca na swoją pala, chroni ją przed słońcem, wilgocią i różnymi uderzeniami, które mogłyby niepotrzebnie otrzymać. Wskazówka: Jeśli po meczu lub treningu twój pala jest mokry, po powrocie do domu wyjmij go z osłony i osusz na świeżym powietrzu.

  • Gra z piłkami bez presji

Aby zaoszczędzić trochę pieniędzy, grasz starymi piłkami. Piłki, które są zbyt „miękkie”, szybko degradują twoją palę, a przede wszystkim szybko powodują ból ręki podczas dużych uderzeń. Wskazówka: albo dzielisz cenę pudełka z innymi, albo możesz przetestować tubę Pascal Box, inwestycja 50 €.

  • Zabawa z biegami

Pierwsze kilka razy, kiedy grasz w padla, bawisz się posiadanymi butami. Biorąc pod uwagę, że ten sport Ci się spodoba, rozważ inwestowanie w odpowiednie buty. Za minimum pieniędzy będziesz mieć sztywniejsze buty, które będą lepiej trzymać twoją stopę i które będą miały odpowiednie podeszwy.

  • Zostaw torbę w bagażniku samochodu

Jest to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Rano wychodzisz do pracy, wkładasz torbę do bagażnika i zabierasz ją wieczorem na zaplanowany mecz. Troska? Twoja pala cierpiała na upał lub zimno podczas pobytu w samochodzie. Nie wahaj się wyjąć torby lub po prostu palety z pojazdu. Nie lubi bardzo różnic temperatur.

  • Kup używaną pala

Kupowanie drugiej ręki jest często lewe lub podwójne. Zastanawiasz się, czy nie zarobić dużo, kupując pala z bieżącego roku w doskonałej cenie, a na koniec ta pala dzieli się po kilku godzinach gry. Problem polega na tym, że nie znasz warunków, w których pala została zachowana. Nasza rada: jeśli chcesz kupić używane, zrób to za pośrednictwem swojej sieci.

Źródło: Padeladdict

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.