Ricardo Duarte, dyrektor i założyciel MyCenter – Sports & Wellness w Faro (Portugalia) był obecny na Dakhla (Maroko), podczas Pucharu Interkontynentalnego padel 2024.

Przy mikrofonie Padel Magazine, Ricardo powraca do swojej historii w padel i utworzenie jego klubu!

Od tenisa do padel

Przez całe życie byłem amatorskim tenisistą w Portugalii, z pewnym udziałem w międzynarodowych zawodach. Wygrałem mniej więcej 60 tytułów tenisowych indywidualnych i zespołowych, wśród których wyróżniam regionalne i ogólnopolskie mistrzostwa młodzieży, seniorów i weteranów.

S 2011, Zbudowałem i otworzyłem klub MyCenter – Sports & Wellness. Jest to klub fitness premium w mieście Faraon, moje miasto serca. Początkowo istniały między innymi dwa korty tenisowe. Wraz ze wzrostem padel w Portugalii, W 2018 roku przekształciłem dwa korty tenisowe w cztery korty tenisowe padel.

Jego debiut w padel

Tak rozpoczęłam swoją historię w padel. Przez te lata zawsze miałem doświadczonych hiszpańskich trenerów, ponieważ chciałem uczyć się tej dyscypliny z najlepszymi. Organizowałem liczne szkolenia z zawodowymi zawodnikami i trenerami, wśród których mogę wymienić: Paquito Navarro, Sergio Navarro, Lucas Campagnolo, Manu Martin, Gervasio del Bono a także Portugalczycy Miguel Oliveira i Vasco Pascoal et Diogo Rocha.

Po zaledwie trzech latach praktyki Zacząłem startować w zawodach portugalskich w kategorii seniorów i weteranów. W 2022 r. Byłem numerem 1 w ogólnopolskich rankingach weteranów et wicemistrz kraju.

Aktualnie mam ok 30 tytułów krajowych jako gracz i 9 tytułów mistrza kraju jako trener młodzieży i dorosłych.

Ricardo Duerte Dakhla

Oferta MyCenter

W MyCenter oferujemy ośrodek wyposażony we wszystkie niezbędne warunki do uprawiania tej dyscypliny, a także wszystko, czego amator lub profesjonalista może potrzebować do swojego przygotowania: siłownia przestronne, wyposażone w najlepsze maszyny, kryty basen, pracownie lekcyjne, gabinety zabiegowe et SPA. Wszystko to pod okiem świetnych specjalistów w dziedzinie ćwiczeń fizycznych, leczenia i regeneracji.

Klub jest bardzo dobrze położony, blisko międzynarodowego lotniska w Faro, Uniwersytetu w Algarve i zaledwie 2 km od centrum miasta.

Praktyki dla każdego

Staramy się oferować doświadczenie padel optymalne dla tych, którzy nas odwiedzają, oferując kursy trwające jeden, dwa lub trzy dni. Mamy hotele partnerskie z najlepszymi warunkami. Chcemy więc zapewnić naszych stażystów, że dbamy o wszystkie szczegóły, aby mogli do nas przyjeżdżać i odbywać u nas staże.

Jesteśmy obecnie pięciu trenerów padel w klubie i jesteśmy przygotowani na każdy poziom zabawy, od młodzieży po dorosłych.

Mam nadzieję, że nasza obecność na stronie Wycieczka rakietowa będzie w stanie przyciągnąć do naszego klubu wielu zawodników i żeby oni przyjechali Wykorzystaj w pełni dobrą pogodę w Algarve przez cały rok.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.