Ricardo Oliveira: „Cristiano Ronaldo pozwoli padel otworzyć się na świat”

Jak już wczoraj powiedzieliśmy, Cristiano Ronaldo postanowił zaangażować się w tworzenie „Miasta padel" w Portugalii. Prezydent federacji padelRicardo Oliveira opowiada nam więcej o tym projekcie.

Działka o powierzchni 15 000 metrów kwadratowych

„Ten projekt narodził się kilka lat temu dzięki pomysłowi João Lagosa, szefa wydarzeń sportowych w Portugalii. Prowadziliśmy wówczas rozmowy z rządem, ale zakończyły się one niepowodzeniem.

Następnie rozmawialiśmy z burmistrzem Oeiras, miasta położonego niedaleko Lizbony i będącego siedzibą wielu firm. Podobał im się ten pomysł. Gmina znalazła dla nas bardzo dobrze położoną działkę o powierzchni 15 000 m². Powiedziała nam, że jeśli uda nam się znaleźć środki na budowę, to przyznają nam prawa do gruntu na okres około trzydziestu lat.

Potem zaczęliśmy szukać partnerów. Szybko zaproponował Felipe De Botton, świetny portugalski przedsiębiorca. Jest świetnym biznesmenem, który dlatego połączył siły ze strukturą należącą do Cristiano Ronaldo. Nie moglibyśmy być szczęśliwsi.”

Felipe De Botton

Projekt wart ponad 6 milionów euro

„Siedziba federacji będzie znajdować się w budynku głównym. Będzie siłownia, łazienki, restauracje, ogrody, tarasy… Wszystko zostanie zrobione, aby federacja mogła zorganizować całą swoją działalność, czy to mistrzostwa świata, Europy, turnieje międzynarodowe, mistrzostwa krajowe czy jakąkolwiek inną imprezę.”

Ricardo Oliveira

Będzie 17 torów, z czego jedenaście będzie krytych, a sześć na świeżym powietrzu. Jednym z nich jest sąd centralny, który może pomieścić 2000 osób, a także mniejszy sąd centralny, mogący pomieścić 500 osób.

Zainwestowano prawie 6 milionów euro. To naprawdę świetny projekt.”

W stylu Ronaldo

„Projekt jest na bardzo wysokim poziomie: infrastruktura, dekoracje, korty. To niesamowite. Jest w stylu „Ronaldo”.

Wszystko jest wkomponowane w otaczającą przestrzeń: w połowie roślinność, w połowie miejska. Zrobiliśmy wszystko, aby stworzyć projekt ekologiczny. Na przykład woda zostanie ponownie wykorzystana, pojawi się też dużo paneli słonecznych, aby stworzyć samowystarczalny system.

Wzięliśmy wszystko pod uwagę. Na parkingu będzie dostępnych 80 miejsc dla osób niepełnosprawnych.

Nigdy czegoś takiego nie widziałem, o ile padel i, szczerze mówiąc, nawet we wszystkich innych sportach.

Początek rodu?

„Prawdopodobnie mają plany otwarcia innych klubów w całym kraju, a ostatecznie za granicą. To wspaniała współpraca pomiędzy bardzo kompetentnymi ludźmi.

Myślę, że będzie to naprawdę odniesienie w świecie padel. Zaczniemy widzieć podobne rzeczy: w nadchodzących latach inne takie kluby zostaną otwarte w Portugalii, a na pewno w Europie.

Otwarcie planowane na 2025 rok

„Budowanie takiego klubu zajmuje dużo czasu. Jest to duży budynek, z licznymi działkami, ochroną, prądem itp. Teren jest bardzo pochyły, dlatego trzeba poczynić wiele przygotowań. To wszystko jest bardzo drogie.

Poza tym projekt dopiero składamy, więc musi zostać zatwierdzony. Następnie musimy uzyskać pozwolenie na rozpoczęcie budowy.

Według naszych prognoz projekt zostanie ukończony i w pełni oddany do użytku w pierwszej połowie 2025 roku.”

„Świat będzie mógł odkryć nasz sport”

„To będzie niezwykły kamień milowy dla ludzi na całym świecie. Będąc wielkim fanem Cristiano Ronaldo, uważam, że jest on doskonałym źródłem motywacji dla wszystkich młodych Portugalczyków, którzy chcą grać w piłkę nożną. padel. To najwspanialszy sportowiec na świecie, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy go w tym projekcie. Dzięki 650 milionom obserwujących na Instagramie świat będzie mógł odkryć nasz sport.

Mam nadzieję, że będzie to przykład dla wielu krajów, jak tak mały kraj, jak Portugalia, jest w stanie zorganizować tak wiele wydarzeń cieszących się światowym uznaniem. W ciągu ostatnich dziesięciu lat zorganizowaliśmy dziesięć: mistrzostwa świata, mistrzostwa Europy, a World Padel Tour… Dużo pracujemy i efekty są widoczne.”

Publié par
Zespół zarządzający Padel Maj