Ricky Brigolle, kierownik kategorii sportów rakietowych w Head Hiszpania podsumowuje rok 2021 dla austriackiej marki i dzieli się z nami nowościami tej marki w 2022 roku.

„40% wzrost w Hiszpanii”

Padel Magazine : Jaka ocena ewolucji padel w Europie i dla Head bardziej szczegółowo, czy możesz ustalić? 

Ricky Brigolle: „Wychodzimy z nieco dziwacznego roku 2021, ponieważ wychodziliśmy ze skomplikowanego roku 2020 ze wszystkim, co było zamknięte. Potem wszystko zaczęło się stopniowo otwierać i padel zaczęła się coraz bardziej popularyzować, dzięki czemu doświadczyliśmy niesamowitego wzrostu. Na przykład w Hiszpanii odnotowaliśmy wzrost o ponad 40% w porównaniu z ubiegłym rokiem.. W Skandynawii, Włoszech, Belgii, Holandii i Francji był to również bardzo dobry rok dla nas. “

Padel Magazine : Mówiłeś o 40% wzroście dla Hiszpanii, w kategoriach liczbowych, czy jest to dla Ciebie rekord wzrostu w Hiszpanii? 

Ricky Brigolle:„To prawda, że ​​w Hiszpanii myśleliśmy, że osiągnęliśmy już maksimum, że nie będzie więcej osób grających” padel, Ale po porodzie ludzie zabrali się do padel i stopniowo porzucili inne sporty co może tłumaczyć wyjątkową sprzedaż, jaką mieliśmy w tym roku. “

Na poziomie palas

Ricky Brigolle: „Asortyment Alpha ma cykl życia, który zmienia się co 2 lata i który zmieniamy z Delta. Czyli w 2022 Alfa pozostanie taka sama jak w 2021. Jednak w przypadku Delty wszystko się zmieniło w porównaniu z wersją 2020. Zachowaliśmy tę samą formę, ale istnieje technologia o nazwie Auxetic, która jest umieszczona w sercu rakiety i która zmienia czucie, odczucia uderzenia. Jest to ewolucja Delty znanej ze swojej mocy, ale dzięki wkładowi Auxetic zyskujesz więcej dotyku, komfortu i masz bardziej precyzyjną kontrolę. Gracze lubią Coello podobało mi się granie nową Deltą i przerzuciłem się na ten model podczas finału Masters ”.

Wywiad można znaleźć w całości tutaj:

 

 

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.