Le Padel Mistrz Francji, który odbył się na korcie Padel Roquettan odniósł wielki sukces z udziałem 32 z 50 najlepszych francuskich zawodników minionych sezonów.

Pomimo kapryśnej pogody i trudnych warunków gry w niedzielę turniejowi udało się dobiec końca do końca Wielkanocnego poniedziałku w 20h 15.

Drużyny południowe wykazały ogólną przewagę dzięki kwalifikacjom 7 do finałów 1 / 4 oraz odważnej drużynie Lille wykwalifikowanej do korzystania z drużyn 2 rannych w puli. PADEL ROQUETTAN był również dobrze reprezentowany w ostatniej fazie z zespołami 4 w 1 / 4, w tym 2, aż do finału 1 / 2. Z drugiej strony Paryżanie i Lyonnais nie zdołają przekroczyć faz kurczaków, ponieważ poziom był szczególnie wysoki.

W pierwszym półfinale para Niçoise w składzie jednego z najlepszych francuskich graczy Jérémy SCATENA powiązanego z Laurentem BENSADOUN, niedawnym zwycięzcą BEAUSOLEIL, wygrała stosunkowo łatwo z niespodzianką z turnieju na tym poziomie, para BERBEN / PREAUCHAT 6 / 2 6 / 4.

Drugi półfinał był niesamowity z wieloma zwrotami. Podczas gdy para złożona z ojca i syna Patricka FOUQUET / Kevina FOUQUETA musiała zapewnić sobie zwycięstwo podczas meczu, para MANNARINO / RITZ uratowała piłki meczowe 3, jedna z nieoczekiwanym wypuszczeniem, popchnęła drużyna lokalna do remisu 2eme ostatecznie wygrała super-tie-break. 3 / 6 7 / 6 11 / 9

W finale moc SCATENY nie mogła zrekompensować pięknej gry zespołowej MANNARINO / RITZ, która przyznała sobie ten prestiżowy tytuł PADEL MASTERS FRANCE 2015 6 / 4 6 / 4.

Kolejny turniej padel Roquettan odbędzie się pod koniec sierpnia i będzie wydarzeniem certyfikowanym przez FFT.

Odkryj wszystkie wyniki końcowych etapów tutaj:
2015TABLOFINAL

Zespół Padel Magazyn

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.