Wszyscy spotkali się w Perpignan w klubie Mas na zimę otwartą 13/14 lutego. Oprócz panujących mistrzów Francji (HAZIZA / SCATENA) najlepsi francuscy zawodnicy Padel odpowiedział obecny w niezwykle trudnym turnieju.

Bogowie byli z nimi, ponieważ po deszczowym dniu słońce postanowiło wyjść na początku turnieju, oferując wszystkim uczestnikom nawet 20 stopnia Celsjusza.

Na boisku para Jeremy RITZ / Maxime MOREAU zademonstrowała cały swój talent i opanowanie taktycznych wzorców drużyny na miejscu i była pewna swoich osiągnięć. Nie tracąc seta, zdominowali w finale obiecującą drużynę Bastien BLANQUE / Jérôme FERRANDEZ, którzy zagrali razem swój pierwszy turniej. Trzecie miejsce zajęła para Cédric CARITE / Erwan NICOL, która wygrała z bardzo niebezpieczną drużyną Laurent PLANES / Dario PEREZ.

Za poziomem było bardzo ciasno od meczów bilardowych z Lyonem masowo nadchodzącym (LOPEZ: AUTHIER: DESLIENS: MIOTTO) i doświadczonym Aix (GAUTIER / BOULADE). Ostrzegano lokalne pary i były one przedstawicielami 5 w finałowym stole (NICOL / PLANES / PEREZ / HENRY / PELLICER).

Dla dziewcząt, co nie dziwi, drugie miejsce w Europie Emmelien LAMBREGTS i Line MEITES zdobyły tytuł przeciwko Audrey ROUQUETTE i Sophie ESTANG GALY.

Specjalne wyróżnienie dla pary André GAUBERT i François SANMIGUEL, którzy przypomnieli sobie, że wartość czasami oczekuje liczby lat.

Spotkanie odbywa się w kwietniu na następny turniej, aw czerwcu na wielki, w którym Francuzi będą mogli rozmawiać po hiszpańsku.

otwarty stół Padel Mas Perpignan

Alain Henry

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.