Pierwszy etap 2024 r Premier Padel w Riyadzie w Arabii Saudyjskiej rymuje się ze zwycięską parą świata. Paula Josemaria i Ari Sanchez w przypadku kobiet, a następnie Juan Lebron i Ale Galan w przypadku mężczyzn jako pierwsi podnieśli sezonowe trofeum.

Wielki finał mężczyzn

Juan Lebron i Ale Galan musieli zaciekle walczyć, aby wygrać w trzech setach z Arturo Coello i Agustinem Tapią 6/7, 6/4, 6/4. Mimo trudnego początku meczu, Hiszpanie ostatecznie zwyciężyli. Galan powiedział po meczu: „Naszym celem było zwycięstwo w pierwszym turnieju w sezonie. Po wszystkich problemach ubiegłego roku chcieliśmy dobrze zacząć”.

Szybko dla pań

Paula Josemaria i Ari Sanchez zdominowali swój finał w zaledwie 72 minuty, zapewniając przekonujące zwycięstwo 6/3 6/2 nad Delfiną Breą i Beą Gonzalez. Hiszpanie już od pierwszych wymian pokazali swoją wyższość, ugruntowując swoją pozycję numer jeden na świecie. Josemaria podziękował swojemu zespołowi za ciężką pracę w okresie przygotowawczym.

Następny przystanek: Doha

Ledwo czas świętować zwycięstwo, gdy finaliści już przygotowują się do kolejnego etapu w Doha. Obwód Premier Padel pojedzie do stolicy Kataru na mecz z Katarem Majorem Ooredoo Premier Padel, pierwszy Grand Chelem roku.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.