Obwód padel-Fotel francuski zatrzymał się na Lazurowym Wybrzeżu przez cały ten tydzień. Organizowane przez klub Handisport Antibes śródziemnomorski, Z François Heyraud jako dyrygent i arbiter Riviera Wheelchair Padel Trasa oferowała trzy różne etapy. Gracze sukcesywnie znajdowali się na TC Nice Giordan, Amerykańskie Cagnes/Mer i TC Antibes.

Para Robin Ammerlaan (Holandia) / Nicolas Vanlerberghe (nr 4 we Francji) przeszła przez ten tydzień i wygrała trzy turnieje oraz stawkę, o którą toczyło się wyzwanie. Robin Ammerlaan, który wygrał ostatni turniejwraz z Gertem Vosem w TSB Valenciennes.

Zwycięzcy Padel Fauteuil

Przeciwnie, podczas finałów pary Dorian Navarro (nr 1) / Tony Boval (nr 5) czy Navarro / Sébastien Husser-Walther (nr 2) nie znalazły klucza do zburzenia hierarchii.

Czerwiec będzie nadal pracowity cztery konkursy w programie obejmującym sekwencję na zachodnim wybrzeżu (Île de Ré i Bordeaux).

To właśnie tam gracze będą mogli zdobyć ostatnie punkty w zasięgu wzroku zakwalifikować się do Mistrzostw Francji Wrzesień.