Rozmawialiśmy z Robinem Hazizą, trenerem francuskiej drużyny kobiecej padel. Wraca jego wybory na niecałe dwa miesiące przed mistrzostwami Europy padel.

„Nic nie zastąpi konkurencji! "

Padel Magazine : Robin, jaki jest stan umysłu przed tym kursem selekcyjnym?

Robin Haziza: « Wszyscy to wiemy, mieliśmy za sobą wyjątkowo trudny i słaby rok pod względem konkurencji.

Tylko gracze z międzynarodowym projektem mają napięty harmonogram turniejów, dla pozostałych mieszkających we Francji jest to znacznie bardziej skomplikowane. Trenują, rozmawiamy ze sobą na bieżąco, motywuję ich najlepiej jak potrafię, ale mimo wszystko nic nie zastąpi konkurencji ...

A skoro mowa o rywalizacji, jest jeden do przygotowania i jest on bliski naszym sercom: to właśnie te mistrzostwa Europy w Marbelli zapowiadają się na bardzo wysokim poziomie z udziałem wszystkich najlepszych europejskich narodów!

Ten staż jest więc pierwszym krokiem, który doprowadzi nas do mistrzostw Europy. Celowo chcieliśmy umieścić graczy w trybie „rywalizacji”, tak jak w Marbelli.

Chodzi o to, aby w krótkim czasie zaoferować graczom wiele meczów, aby móc ocenić zaangażowane siły, stan fizyczny i techniczny każdego z nich i mieć bardzo precyzyjny pomysł na koniec weekendu grupy, która wyjedzie do Marbelli. "

Trzech liderów francuskiego zespołu kobiecego

Padel Magazine : Jak zweryfikowałeś swoje wybory? Jakie są filary Team France dla dziewcząt?

Robin Haziza: « 

Po pierwsze, istnieje prawdziwa baza na Mistrzostwa Europy 2019, na których wszystkie dziewczyny nadal się bawią, trenują i występują.
Więc znajdujemy Alix CollombonJessica GinierLea GodallierMelissa MartinAmelie FeaugasCharlotte Soubrié et Marianne Vandaele.

Potem chciałem znowu zobaczyć Mai Vo której kontuzje nie oszczędziły, ale mając z nią regularny kontakt, wiem, że dużo trenuje i że jest w pełni sił. Jest zawodniczką, która ma wiele cech i ma szczęście, że może trenować z Amélie w Bordeaux.

Następnie wezwałem nową generację graczy: 

  • Fiona Ligi który spróbował przygody w Hiszpanii, trenuje w Perpignan i występuje już od kilku sezonów
  • Elodie Invernon które śledzę od jakiegoś czasu, który jest zaangażowany, który osiągnął bardzo dobre wyniki
  • Wendy Barsotti który wykazuje dużo chęci, kto ma prawdziwy projekt padel i który, jak widzieliśmy ostatnio, przyniósł doskonałe wyniki 
  • Charlotte Villeminot, który również szkoli, inwestuje. Jest leworęczna, to profil, którego nie mamy i który może być bardzo ciekawy

Mamy więc świetną grupę, zmotywowane i ambitne dziewczyny, wszystkie chcą nosić dres Francji, zdrową rywalizację, która pozwoli każdemu podnieść poziom gry, a co za tym idzie, poziom drużyny.

Alix, Jess i Léa to nasi trzej liderzy, wzorowi w tej dziedzinie i myśląc, że chcę, aby zaangażowali wszystkie dziewczyny. Zrobimy testy, kombinacje, aby znaleźć najlepsze możliwe kombinacje, ale także zdrowe życie grupowe ze wspólnym celem, a przy tych 3 tam chęć wygrania jest wszechobecna!« 

Ambicja na Mistrzostwa Europy!

Padel Magazine : Jakie są cele dotyczące wyników na następnych Mistrzostwach Europy?

Robin Haziza: „A priori najlepsze kraje będą obecne, wygraliśmy w 2019 roku bez Hiszpanii i Portugalii. Wszyscy znamy zwycięzcę, to od nas zależy, czy staniemy na podium… Trzy lub cztery inne narody mogą go zdobyć, to będzie fajna walka, ale będziemy gotowi! "

Padel Magazine : Jak planujesz poślubić graczy na poziomie par?

Robin Haziza: „Jak powiedziałem, obóz będzie nastawiony na mecz, dziewczyny będą grać ze swoim zwykłym partnerem, ale będą oferowane nowe kombinacje.

Istnieje kilka niewiadomych co do stanu formy zawodników, zmiana partnerów i przeciwników pozwoli mi zobaczyć różne opcje.
Wielu graczy jest w stanie grać po obu stronach, w niedługim czasie konieczne będzie znalezienie najlepszych podobieństw. "

„Aby mieć najlepszy możliwy zespół”

Padel Magazine : Czy możesz nam powiedzieć kilka słów o rezygnacji z wyboru Laury Clergue?

Robin Haziza: „To absolutnie nie jest„ brak wyboru ”Laury. Oczywiście chciałbym, żeby była z nami, znam ją od lat, świetną zawodniczkę, doświadczenie na profesjonalnym torze i liczne selekcje do francuskiej drużyny, w której zawsze dobrze grała. Spełnia wszystkie warunki, by być w drużynie Francji. Postanowiła inaczej, dużo rozmawialiśmy w ostatnich miesiącach, ma własne powody, które szanuję.
Kapitan, którym jestem, jest rozczarowany, ale takie są jego wybory i muszę je szanować. To inne dziewczyny muszą wykorzystać okazję i odnieść sukces. "

Padel Magazine : Léa Godallier była przyzwyczajona do dzielenia się utworem z Laurą we Francji, z kim będzie teraz grać?

Robin Haziza: „To jest decyzja i wybór, które należą do niego, nie jestem siłą propozycji, ale w razie potrzeby prostą radą. Gracze doskonale wiedzą, że mój telefon jest zawsze włączony, aby omówić i wyrazić swoją opinię, jednak wybór zawsze należy do gracza. "

Padel Magazine : Léa i Alix to nasi dwaj najlepsi gracze na arenie międzynarodowej, co myślisz o ich powiązaniu? Powiedzmy, że po lewej Lea, a po prawej Alix?

„Myślę, że to dwaj świetni gracze, którzy potrafią grać w różnych konfiguracjach. Jest jeden, ale są też inne i dlatego miejmy nadzieję, że ten staż będzie bogaty w lekcje, aby mieć najlepszy możliwy zespół! "