Robin Haziza, francuski mistrz padel 2015 i 2016 (z Jérémy Scatena), mistrzem Europy padel by team 2015, wyrusza na międzynarodowe głębiny morskie, próbując szczęścia na zawodowym torze: The World Padel Tour.

Opowiada nam o swoim życiu w Hiszpanii, swojej ogólności i swoich ambicjach.

Prepa przed zawodami

Od początku stycznia Robin przygotowywał się fizycznie. Faza włamania i uczenia się niezbędna do reszty wydarzeń mówi nam Robin. Czemu ? Dlatego " hiszpański padel nie jest francuskim, którego znamy. Czasami musimy się przeprogramować, aby uzyskać właściwe gesty, a zwłaszcza dobrą taktykę ".

A to może zająć dużo czasu! Dlatego Robin nie wyznacza żadnych krótkoterminowych celów z oczywistych powodów: „ Po pierwsze, zamierzam zagrać ze znanym argentyńskim graczem z zainicjowanej przez francuską publiczność Dario Gauna i zawsze znalezienie odpowiedniego automatyzmu z jego partnerem zawsze wymaga czasu. Potem, ponieważ będziemy musieli przetrawić ten przedsezon »

„Trawienie może trochę potrwać”

Przez 3 tygodnie nasz mistrz Francji być może realizował „marzenie”, ale jest to także i szczególnie w tej chwili ogromna praca, przede wszystkim fizyczna i oczywiście wówczas padelistyczna ”. Wszystko to połączone ” pełna operacja na miejscu zajmie trochę czasu ".

„Zdaję sobie sprawę z wielu rzeczy i jest czas na trawienie. Ale na przykład nauczyłem się wielu rzeczy taktycznie. Uderzenia do wykonania w określonych warunkach. Umieść piłkę we właściwym miejscu we właściwym czasie, zamiast uderzać jak osoba niesłysząca. "

 „Partner, który dużo mi przyniesie”

Stowarzyszenie z 15e Katalończyk Dario Gauna jest obiecujący, ale podstawy przemówią.

 « Będziemy razem organizować turnieje wiosłowe 5, aby zobaczyć, jak to działa między nami. Zobaczymy wtedy ".

40 lat, ale wciąż konkurent ” Dario jest graczem, który może mi wiele przynieść ”. Po pierwsze, „Ma międzynarodowe doświadczenie, którego ja nie mam „Zatem” wie, jak działa obwód profesjonalny, wszystkie strategie gry »

Przypomnij sobie, że Dario jest byłym topowym 60-em i zdobył ogromne doświadczenie dzięki swoim wieloletnim latom 40.

Cele: World Padel Tour i kataloński obwód.

Mówi się i jest to normalne, Robin koncentruje się na swojej międzynarodowej karierze, która z konieczności idzie przede wszystkim do Hiszpanii.

« Francuski ranking w tej chwili trochę mnie pociąga, ponieważ jestem bardzo skupiony na katalońskim torze i World Padel Tour ".

"Niemniej jednak dołożę wszelkich starań, aby wziąć udział w Head Padel Open, National Padel Cup (który będzie w tym roku P1000) i mistrzostwach Francji w wiosłowaniu."

„Kataloński obwód uruchamia 1er Luty, ale prawdziwy sezon zaczyna się dla mnie w marcu. ”

Zmiana partnera francuskiego?

Na razie nic nie jest jeszcze ostateczne, ale są szanse, że przygoda z Jeremy Scatena skończy się na tym, co spowoduje redystrybucję kart na przyszłe mistrzostwa Francji padel.

„Więc spróbuję nawiązać kontakt z młodym piłkarzem, który ma potencjał, aby wnieść całe swoje doświadczenie i spróbować pójść jak najdalej w terminach francuskich, nawet jeśli z pewnością trudno będzie nam być działa w tym roku. Ale to dla mnie prawdziwe wyzwanie i ekscytujące. ”

„Moja decyzja nie została jeszcze podjęta. Zobaczymy, co się stanie ”.

Jak leci w Hiszpanii?

Rob ćwiczy  Padel Augusta, klub outdoor i semi-indoor. Wszystko jest sygnowane marką Marta Marrero, bo to jego twierdza.

„Jestem w Hiszpanii już od 3 tygodni i jestem w pełni przygotowana fizycznie i padel. Będzie to trwać od 6 do 8 tygodni. To okres przygotowawczy przed zawodowymi turniejami zwanymi pretemporada. Bardzo ważny krok, przez który wszyscy profesjonaliści padel ".

« Moim wielkim szczęściem jest całkowite zintegrowanie się z grupą profesjonalnych graczy. Pracuję między innymi ze światową numerem jeden Martą Marrero. Trenuje nas słynny trener Juan Alday, trener Marrero i Salazar i uważany jest za trenera roku 2016 ".

"Nawiasem mówiąc, jest to oficjalne, ale dołączam do zespołu „Circle Sabadells”. Kataloński zespół pierwszej ligi do gry zespołowej w Katalonii, a także mistrzostw Hiszpanii. Oznacza to, że na pewno będę grać przeciwko niektórym z najlepszych graczy na świecie."

Czy możesz opisać nam typowy dzień?

Dzienny harmonogram to 3h padel i 2 godzin fizyki dziennie.

« Ogromną zaletą jest ciągłe trenowanie z najlepszymi graczami. »

Dzień przebiega w następujący sposób:

„2 godziny treningu z grupą Marty Marrero. Dużo pracujemy nad techniką lub taktyką. Czasami jest ich 2, czasami 4. To bardzo się zmienia. Ale mały kosz, raczej sytuacje z wyjątkiem konkretnych ujęć, takich jak Bandeja. »

« Następnie 1 godzina po południu po fizycznym, a następnie ponownie padel ale z bardziej ukierunkowaną, bardziej techniczną pracą z indywidualnym trenerem od 16:17 do XNUMX:XNUMX. »

"JOTBędziemy prawdopodobnie oszczędzać do momentu Bela w jego klubie i będziemy organizować się ponownie z jego zespołowymi polami do gry w padla dla wszystkich. »

"Wyjechałem na cały sezon, czyli do grudnia przyszłego roku. Chodzi o to, aby przerobić dodatkowy rok. Ale nas tam nie ma ..."

Francja szturmuje Hiszpanię?

"Jest niesamowity szał. Naprawdę dobrze, że Francuzi jadą do Hiszpanii. Wynika to w dużej mierze z ogromnej eksplozji padel we Francji. wielu chce się profesjonalizować. Musimy pojechać i zobaczyć w Hiszpanii. To jest bardzo dobre jak na poziom padel français."

Gdzie jesteś ze swoim klubem?

"Real Padel, to jest moje dziecko i pozostanie moim dzieckiem. To moje DNA. Mam pełne zarządzanie witryną dla padel. Na co dzień klubem zarządza Kevin Fouquet. Melissa również wspiera. Kiedy zajdzie taka potrzeba, ja też tam jestem. Nadal przebywam tam niedaleko klubu, nawet jeśli w tym roku będę w klubie trochę mniej widywany. Ufam Kevinowi, to potwór ! "

Masz jakieś rady dla czytelników?

„Nie spiesz się i zachowaj spokój na polu podczas wymiany. Im dłużej trwa wymiana, tym lepiej. Więc nie panikuj. Gra niekoniecznie szybka, ale poruszanie przeciwników i czekanie na odpowiednią sytuację, aby przejąć sieć.

„Oprócz prawdziwej różnicy między graczami przy stole finałowym world padel tour a my to dlatego, że handlują dłużej niż my, nawet jeśli ich obrona jest oczywiście lepsza od nas ”.

„Prędkość zwiększa ryzyko”.

Wywiad Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.