Robin Haziza, francuski mistrz paddler 2015 i 2016 (wraz z Jérémy Scatena), mistrz drużyn europejskich padel 2015, wyrusza na wielką międzynarodową kąpiel, próbując szczęścia na profesjonalnym torze: The World Padel Tour.

Opowiada nam o swoim życiu w Hiszpanii, swojej ogólności i swoich ambicjach.

Prepa przed zawodami

Od początku stycznia Robin jest w przygotowaniu fizycznym. Faza włamania i uczenia się potrzebna do następnych wydarzeń mówi nam Robin. Dlaczego Ponieważ „ hiszpański padel nie jest francuskim, którego znamy. Czasami musimy się przeprogramować, aby uzyskać właściwe gesty, a zwłaszcza dobrą taktykę ".

I może to zająć trochę czasu! Właśnie dlatego Robin nie ma krótkoterminowych celów z oczywistych powodów: „ Po pierwsze, zamierzam zagrać ze znanym argentyńskim graczem z zainicjowanej przez francuską publiczność Dario Gauna i zawsze znalezienie odpowiedniego automatyzmu z jego partnerem zawsze wymaga czasu. Potem, ponieważ będziemy musieli przetrawić ten przedsezon »

„Trawienie może trochę potrwać”

Od tygodni 3 nasz mistrz Francji realizuje być może „marzenie”, ale jest to również, a na razie szczególnie „ ogromna praca, przede wszystkim fizyczna i oczywiście wówczas padelistyczna ”. Wszystko to połączone ” pełna operacja na miejscu zajmie trochę czasu ".

„Staję się świadomy wielu rzeczy i jest czas trawienia. Ale na przykład nauczyłem się wielu rzeczy taktycznie. Strzały należy wykonać pod pewnymi warunkami. Umieść piłkę we właściwym miejscu we właściwym czasie zamiast pisać jak głuchy człowiek. "

„Partner, który dużo mi przyniesie”

Stowarzyszenie z 15e Katalończyk Dario Gauna jest obiecujący, ale podstawy przemówią.

« Będziemy razem organizować turnieje wiosłowe 5, aby zobaczyć, jak to działa między nami. Zobaczymy wtedy ".

40 lat, ale wciąż konkurent ” Dario jest graczem, który może mi wiele przynieść ”. Po pierwsze, „Ma międzynarodowe doświadczenie, którego nie mam „Zatem” wie, jak działa obwód profesjonalny, wszystkie strategie gry »

Przypomnij sobie, że Dario jest byłym topowym 60-em i zdobył ogromne doświadczenie dzięki swoim wieloletnim latom 40.

Cele: The World Padel Tour i kataloński tor.

Mówi się i jest to normalne, Robin koncentruje się na swojej międzynarodowej karierze, która z konieczności idzie przede wszystkim do Hiszpanii.

« Francuski ranking w tej chwili trochę mnie pociąga, ponieważ jestem bardzo skupiony na katalońskim torze i World Padel Tour ".

"Niemniej jednak dołożę wszelkich starań, aby wziąć udział w Head Padel Open, National Padel Cup (który będzie w tym roku P1000) i mistrzostwach Francji w wiosłowaniu."

„Kataloński obwód uruchamia 1er Luty, ale prawdziwy sezon zaczyna się dla mnie w marcu. ”

Zmiana partnera francuskiego?

Na razie nic nie jest jeszcze ostateczne, ale są szanse, że przygoda z Jeremy Scatena skończy się na tym, co spowoduje redystrybucję kart na przyszłe mistrzostwa Francji padel.

„Postaram się więc nawiązać kontakt z młodym graczem, który może przynieść mu całe swoje doświadczenie, i postarać się z nim posunąć jak najdalej w terminach francuskich, nawet jeśli z pewnością trudno będzie nam być działa w tym roku. Ale to dla mnie prawdziwe wyzwanie i ekscytujące. ”

„Moja decyzja nie została jeszcze podjęta. Zobaczymy, co się stanie ”.

Jak to się dzieje w Hiszpanii?

Rob trenuje w Padel Augusta, otwartym i pół-halowym klubie. Wszystko nosi markę Marta Marrero, ponieważ dotyczy jego twierdzy.

„Teraz są tygodnie 3, kiedy jestem w Hiszpanii i jestem w pełni przygotowanym fizycznie i padel. Będzie to trwać od 6 do tygodni 8. To przedsezon przed zawodowymi turniejami zwanymi pretemporada. Bardzo ważny krok, przez który przechodzą wszyscy profesjonaliści Padel ".

« Moim wielkim szczęściem jest całkowite zintegrowanie się z grupą profesjonalnych graczy. Pracuję między innymi ze światową numerem jeden Martą Marrero. Trenuje nas słynny trener Juan Alday, trener Marrero i Salazar i uważany jest za trenera roku 2016 ".

"Nawiasem mówiąc, jest to oficjalne, ale dołączam do zespołu „Circle Sabadells”. Kataloński zespół pierwszej ligi do gry zespołowej w Katalonii, a także mistrzostw Hiszpanii. Oznacza to, że na pewno będę grać przeciwko niektórym z najlepszych graczy na świecie."

Czy możesz opisać typowy dzień?

Dzienny harmonogram to 3h padel i 2 godzin fizyki dziennie.

« Ogromną zaletą jest ciągłe trenowanie z najlepszymi graczami. »

Dzień jest następujący:

„Trening 2h z grupą Marty Marrero. Pracujemy nad wieloma technikami lub taktykami. Czasami jesteśmy 2, czasem 4. To bardzo się zmienia. Ale mały koszyk, a raczej sytuacje z wyjątkiem konkretnych hitów takich jak bandja. »

« Potem 1h popołudniu po fizyce i padlu ponownie, ale z bardziej skupioną i techniczną pracą z indywidualnym trenerem 16h 17h. »

„JBędziemy prawdopodobnie oszczędzać do momentu Bela w jego klubie i będziemy organizować się ponownie z jego zespołowymi polami do gry w padla dla wszystkich. »

"Wyjechałem na cały sezon, czyli do grudnia przyszłego roku. Chodzi o to, aby przerobić dodatkowy rok. Ale nas tam nie ma ..."

Francja szturmuje Hiszpanię?

"Jest niesamowity szał. To naprawdę dobrze, że Francuzi wyjeżdżają do Hiszpanii. Wynika to przede wszystkim z ogromnej eksplozji padla we Francji. wielu chce się profesjonalizować. Musimy jechać do Hiszpanii. Jest to bardzo dobre dla poziomu francuskiego padla."

Czy jesteś ze swoim klubem?

"Prawdziwy Padel jest moim dzieckiem i pozostanie moim dzieckiem. To moje DNA. Mam pełne zarządzanie stroną dla padel. Na co dzień Kevin Fouquet zarządza klubem. Melissa również wspiera. Kiedy jest to potrzebne, ja też tu jestem. Nadal nie jestem daleko od klubu, choć w tym roku zobaczę go nieco mniej. Ufam Kevinowi, on jest potworem ! "

Czy masz jakieś rady dla czytelników?

„Nie spiesz się i zachowaj spokój na polu podczas wymiany. Im dłużej trwa wymiana, tym lepiej. Więc nie panikuj. Gra niekoniecznie szybka, ale poruszanie przeciwników i czekanie na odpowiednią sytuację, aby przejąć sieć.

„Poza tym prawdziwa różnica między graczami w ostatniej rundzie światowej trasy wiosłowej a nami polega na tym, że handlują dłużej niż my, nawet jeśli ich obrona jest oczywiście lepsza od nas”.

„Prędkość zwiększa ryzyko”.

Wywiad Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.