Robin Haziza i Jérémy Scatena są francuskimi mistrzami padla 2015. Wskazują swój kurs i swoją przyszłość w Padel.

Padel Magazine (PM) - To cięcie jest dla ciebie specjalne?

Robin Haziza (RH) - ten krój jest wyjątkowy. Znaleźliśmy wrażenia z poprzednich mistrzostw Francji padel dzięki naszym pseudo tytułom. Jesteśmy pierwszymi francuskimi mistrzami wiosłowania w erze FFT i to nas może pochwalić.

Jérémy Scatena (JS) - Oczywiście jest to pierwszy prawdziwy tytuł, który nie jest obojętny. To niesamowite, być pierwszym.

PM - Wyrzucenie cię będzie skomplikowane ... Zwłaszcza, że ​​wyjeżdżasz trenować w Hiszpanii?

RS - Jesteśmy numerami 1, ale będziemy musieli kontynuować pracę. Za nami pary, które zaczynają się od Laurenta Boulade i Jerome'a ​​Ferrandeza. Widzieliśmy to na mistrzostwach Padel 2015 we Francji. Będziemy kontynuować szkolenie.

JS - Moja przyszłość jest w Hiszpanii: 6 miesięcy w Barcelonie, aby rozwijać się i wracać jeszcze silniejszy. Jestem bardzo zmotywowany.

RS - Ogłaszam za Padel Magazine i mój partner, że dam sobie więcej czasu, aby przyjechać i trenować w Hiszpanii z Jérémy. To zwycięstwo dało mi dodatkową motywację do pójścia jeszcze dalej. Postaramy się zorganizować z moim klubem (Real Padel Club).

PM - Bardzo dobre pary nie były obecne ...

JS - Tak, nie możemy zapominać o Jérémy Ritz, the Fouquet (Patrick i Kevin), który mógł być częścią ostatnich etapów. Wiemy jednak, że liga Lazurowe Wybrzeże jest najbardziej konkurencyjna i było tylko jedno miejsce dla tej ligi. To dla nich szkoda. Ale potrzebowaliśmy ugody dla wszystkich w każdej lidze. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będą mogli uczestniczyć w końcowych etapach mistrzostw Francji.

PM - Czy trudniej było wygrać we własnej lidze?

RH - ... Dobre pytanie, ale ogólnie trudniej jest wygrać w finale niż w fazie kwalifikacyjnej. Napięcie w końcowych fazach różni się od napięcia w fazach kwalifikacyjnych, ramię może drżeć, nieco panikować.

JS - A potem gra ma być pierwsza w jego lidze, tak to jest, nawet jeśli pary naszej ligi mogłyby przejść do połowy lub finału.

PM - Czy zdajesz się być na górze podczas mistrzostw Francji?

RH - Nasz finał był bardzo skomplikowany ze względu na stawkę i jakość gry przeciwnej. Ale zrobiliśmy idealne dopasowanie. To była zdecydowanie nasza najlepsza gra w turnieju i wypadła dobrze. Pamiętaj też, że wpadliśmy w kurczaka śmierci, w tym parę Midi-Pirenejów (Alexis Salles i Cédric Carité).

PM - Spotkanie na Mistrzostwach Europy?

JS i RH - Ooch TAK !!!

Wywiad przeprowadził Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.