Obecny na Roland Garros, Robin Haziza, dyrektor Human Padel Open, opowiada o kulisach imprezy, która już za tydzień rozpocznie się w Tuluzie.

Frank Binisti: Robin, odliczanie do Człowieka Padel Rusza Open, z najlepszymi graczami, najlepszymi graczami na świecie. Czy możesz nam powiedzieć więcej?

Robin Haziza: Preprevias rozpocznie się w niedzielę 12 czerwca o godzinie 4Padel w Colomiers z całkowicie darmowym dostępem dla wszystkich. Kwalifikacje zakończą się we wtorek wieczorem. Wtedy zacznie się od 4Padel część losowania kobiet i może kilka małych niespodzianek, więcej nie powiem, w środę i czwartek.

W Palais des Sports rozpoczniemy w środę 15, pierwsze rundy losowania mężczyzn, do niedzieli 19, nasze dwa finały kobiet i mężczyzn.

4Padel Colomiers

Gracze z padel, ale nie tylko…

FB: Powiedziałeś nam, że będzie też kilka celebrytów. Zapewne będzie wyjątkowy koncert z Eyalem Bensimonem i Florentem Dasque. Może po stronie półfinału, słyszę?

HR: Chodzi o to, aby skorzystać z padel połączyć wszystko, co lubimy: trochę muzyki, małą imprezę, trochę celebrytów i bardzo piękne padel oczywiście. Stworzyliśmy dość wyjątkową strefę VIP w historii Palais des Sports. Więc tak, gramy w nasze relacje. Mamy Eyala i Flo, które bez wątpienia oddadzą głos na trybunach i na zewnątrz.

Będziemy mieć turniej All Star Padel Gra z wieloma celebrytami, które znajdziemy w Tuluzie. Każdego wieczoru będziemy organizować imprezy tematyczne z DJ Cut Killerem, który będzie tam w piątkowy wieczór na bardzo miły wieczór.

Ale przede wszystkim wyjątkowy program sportowy! Po raz pierwszy w historii we Francji powitamy zatem najlepszych graczy na świecie. Światowa dziesiątka potwierdziła swoją obecność i myślę, że to świetna wiadomość dla padel français.

FB: Wśród celebrytów już wcześniej podałeś kilka imion. Może jakieś inne nazwiska?

HR: Będzie obecny Tony Parker. Niektórych graczy oczywiście ze Stade Toulousain zobaczymy po wynikach Top 14. Ale Stade Toulousain jest oczywiście niezbędny w Tuluzie. Możemy porozmawiać o Vincent Clerc, Thierry Omeyer, który tam jest, porozmawiamy o Teddym Rinerze, który również przejdzie. Rakieta w ręku, dla Teddy'ego jest to trudniejsze, ale będzie w pobliżu. Myślę, że będziemy mieli wspaniałych ludzi i wszyscy będziemy się dobrze bawić.

Oksytania, kolebka padel we Francji

FB: Czy możesz opowiedzieć nam trochę za kulisami tego turnieju? Na jakim etapie organizacyjnym jesteśmy dzisiaj?

HR: To przygoda, która ma już ponad półtora roku. Negocjacje ze Słowem Padel Trasa była trudna. Udało nam się uzyskać prawa nieco ponad rok temu. To długi wyścig z czasem i rzeczywiście wyobrażaliśmy sobie Palais des Sports wyposażony w wskaźnik, który powiemy, że jest poprawny dla padel we Francji, czyli 3 osób.

A potem byliśmy zaskoczeni, trochę jak wszyscy inni. Byliśmy, jak mówimy w żargonie, „wyprzedani” w sobotę i niedzielę. Tak więc powitamy 3 osób dwukrotnie w sobotę i niedzielę.

Oczywiście w pozostałe dni, środa, czwartek, piątek będzie trochę spokojniej, staramy się wypełnić i zrobić maksimum. Ale w każdym razie to świetny sygnał. Do tego wybraliśmy również region Occitanie, ponieważ jest to region, w którym padel Francuski 20 lat temu.

Zaryzykowaliśmy, aby to zrobić, nie wiedzieliśmy, że to zadziała tak dobrze, tym lepiej. Pozwala nam to również na stworzenie innych wydarzeń nieco później w tym roku, które, mam nadzieję, będą równie magiczne. To bardzo dobry znak i możemy się tylko cieszyć z popularności i tego, że trybuny i tak będą pełne w sobotę i niedzielę.

Człowiek Padel Otwórz 2022

FB: Czy przywykniemy do oglądania tego turnieju w Tuluzie? Czy wyjeżdżaliśmy na wiele lat w to samo miejsce? Jak rzeczy będą ewoluować?

HR: To jest nasze prawdziwe życzenie. Bez ukrywania obecnej sytuacji i nadejścia nowego toru zobaczymy. W każdym razie, po raz kolejny, pomysł polega na tym, aby jako pierwszy przeprowadzić to wydarzenie, aby powitać najlepszych graczy na świecie we Francji.

Postaramy się, aby wydarzenie było jak najpiękniejsze, miało jak najpiękniejszą imprezę. I wierzę, że kiedy dostarczasz rzeczy, które odniosą sukces, nie ma powodu, aby nie trwało to długo. W każdym razie to jest nasz cel, zobaczymy stronę polityczną, FFT, Premier Padel, World Padel Tour...

Wierzę, że wiele się jeszcze wydarzy, ale w każdym razie początkowym pomysłem, biorąc pod uwagę powszechny sukces, jest utrwalenie tego wydarzenia. Teraz dzisiaj stoi pod dużym znakiem zapytania, 15 dni dzieli nas od imprezy, skorzystajmy z tej imprezy, a potem rozliczymy się.

Wydarzenie w 100% dostępne

FB: W tym turnieju będziemy mieli prawo do czegoś nowego z partnerem NGTV. Wierzę, że będą mecze, które będą transmitowane o 4Padel ?

HR: Poza NGTV, oczywiście im dziękujemy, istnieje z tobą prawdziwe partnerstwo Padel Magazine, nieuniknione, jak wiemy. Tak więc odtwarzacze preprevia i previa będą „przesyłane strumieniowo” o godzinie 4Padel dzięki NGTV i Padel Magazine.

Możemy też powiedzieć, że zobaczymy dużo Francuzów. Czwarty wild-cards zostały przypisane mężczyznom w preprevia, a on będzie miał trzy wild-cards również u kobiet w okresie preprevia. W finałowym losowaniu wystartują również dwie drużyny męskie.

Jak zawsze w losowaniu kobiet będą Alix i Léa, a potem jeszcze jeden wild-card na tableau kobiet, którego nazwy nie powiem, bo dzisiaj nie możemy go jeszcze ogłosić. Ale w każdym razie Francuzi będą na rachunku i cieszymy się, że NGTV i Padel Magazine bądź częścią przygody.

FB: Czy Benjamin Tison i Teo Zapata zostaną bezpośrednio zintegrowani w głównym losowaniu?

HR: Będą dwa wild-cards na wykresie mężczyzn. Oczywiście Benjamin i Teo, nie zdradzając żadnych sekretów, są naturalnymi kandydatami i mogę prawie powiedzieć, że mają dziką kartę, nie ma żadnej tajemnicy. Na drugi wild-card, toczy się debata. Był arbitraż, trwają dyskusje z World Padel Tour, więc nie będę tu podawał imienia drugiego wild-card.

A jeśli chodzi o kobiety, oprócz naszych narodowych Alix i Léi, w finałowym stoliku będziemy mieć francuską drużynę kobiet.

FB: Aby otrzymać dziką kartę, potrzebujesz w pewnym sensie pary 100% francuskich?

HR: Tak czy inaczej, to drażliwy temat. W szczególności dla najlepszych graczy, którzy widzą, że usuwają miejsce w tabeli na rzecz graczy niekoniecznie profesjonalnych. Tak było w Miami.

We Francji tego unikamy, ponieważ od wielu lat mamy francuskich graczy, którzy podróżują po świecie padel być wydajnym. Johan, Bastien, Thomas, Jérémy, to gracze, którzy mają poziom preprevia/previa. Prawdopodobnie nie są na takim poziomie jak w rzeczywistości, ale to nie znaczy, że są amatorami. Są to zawodnicy, którzy mają prawdziwą karierę zawodową w środku padel.

Myślę więc, że wybór nie zostanie nam skrytykowany wild-cards. Potem następuje arbitraż, liczy się ranking francuski, liczą się ostatnie wyniki, oto jesteśmy, na końcu zobaczymy, kto zostanie wybrany.

Jego osobiste projekty

FB: Porozmawiajmy o tobie, zamierzasz dalej grać? Czy zobaczymy się na mistrzostwach Francji lub turniejach międzynarodowych?

HR: Pragnienie jest, tym mniej czasu. Mogę tylko powiedzieć, że lecę do Izraela na Maccabiah, igrzyska olimpijskie dla Żydów w Izraelu. I po raz pierwszy w historii padel będzie oficjalną dyscypliną Igrzysk Maccabiah. Więc to jest trochę zabawna strona, trochę anegdota.

Co do reszty, tak, chcę grać, teraz nie jestem w świetnej formie. A kiedy nie graliśmy zbyt źle padel, raczej chcemy wracać w dobrych warunkach. Dziś moja kondycja fizyczna nie pozwala mi walczyć z najlepszymi pod każdym względem obiektywności. Teraz zobaczymy, pozwolimy World Padel Tour Tuluzy, nad którą pracuję od ponad roku, naprawdę pełne żelazo i zobaczymy później.

Ale w każdym razie zawsze są dobrzy przyjaciele z drużyny Francji, którzy dzwonią do mnie od czasu do czasu, aby zagrać w turnieju: to dobry znak.

Obejrzyj cały wywiad poniżej:

             

Blanche Cretinon

Początkowo pociągał mnie tenis, chcę się nim zainteresować padel odkryć różne ukryte strony tego sportu. Dlatego zdecydowałem się dołączyć do zespołu Padel Magazine. Do zobaczenia wkrótce na terenie!