Le trener francuskiej drużyny kobiet, Robin Haziza, był obecny w Barcelonie, aby zobaczyć, jak Francuzi ewoluują podczas Barcelona Master, podaje swoją ocenę.

Mélissa Martin (i Rafaella Masseron Laviaguerre)

„Mélissa Rafaella przegrała o godz druga runda prerevias, przeciwko bardzo młoda para, która weszła do stołu finałowego : Moni Gomez / Claudia Jensen, dwie bardzo utalentowane dziewczyny. Melissa zrobiła bardzo dobra pierwsza gra, bycie stałym, aktywnym i szukanie punktów. Już na początku czuliśmy, że nie jest zbyt pewna siebie, ten pierwszy mecz pozwolił jej dobrze grać, dobrze się bawić.

W drugim meczu padli na silniejszą parę, ale nie byli niegodni i wydawali się prawdziwi osie postępu, dla samej Mélissy Martin, ale także dla pary, którą tworzy z Rafaellą. „

 

Laura Clergue i Léa Godallier

„Mieli bardzo skomplikowane losowanie za ich pierwsze wejście do stołu finałowego. Takie jest też życie w głównym losowaniu, czasami mamy przyzwoite remisy, ale generalnie pierwsze okrążenia są bardzo trudne. To było bezuciskowy mecz z numerami 1, Aria Sanchez i Alejandra Salazar.

Léa i Laura mieli bardzo dobry początek meczu, a bardzo dobry pierwszy zestaw. Od razu weszli w rytm, który nie zawsze jest łatwy w przypadku tych dziewczyn. Byli na siłach, dobrze atakowali, dobrze bronili i zróżnicowali prędkości i obszary gry, by w pierwszym secie osiągnąć 3 punkty. Potem przyznali przerwę, trochę gorzej, dziewczyny naprzeciwko przyzwyczaiły się do swojej gry i maszyna została uruchomiona.

Mały żal polega na tym, że w tym tempie zabrakło trochę konsekwencji i jest to zdolność do zaoferowania czegoś innego, gdy sprawy nie idą za dobrze. Ale ogólnie a bardzo dobry mecz z parą na bardzo wysokim poziomie".

Alix Collombon (i Nicole Traviesa)

"Alix i Nicole zrobiły solidny pierwszy mecz stawienie czoła parze wychodzącej z poprzedników, co nigdy nie jest łatwe. Potem rozegrali świetną grę przed Eli i Patty. Zasłużyliby na zabranie zestawu.

Odrobina napięcia i dekoncentracji w kluczowych momentach powoduje, że gra przechodzi na stronę bardziej doświadczonej pary. Na wolnym boisku, w obliczu graczy, którzy dobrze sobie radzą, ale też nie bardzo bolą, czasami wymagałoby to trochę więcej wyobraźni, fantazji. Będziemy o tym pamiętać gra jako całość będzie na bardzo wysokim poziomie. Utrzymali się wysoko w Amatriain / Laguno, szóstej parze na świecie, co oczywiście dobrze wróży na przyszłość! ”

 

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !