Le directeur du Human Padel Otwarta i kapitan francuskiej drużyny kobiet Robin Haziza przemówiła do mikrofonu Padel Magazine durant ce Greenweez Paris Premier Padel Major. Możliwość dokonania wstępnej oceny I edycji Człowiek Padel Otwórz et surtout d’évoquer les prochaines échéances qui attendent l’équipe de France fémine.

Człowiek Padel Otwarte: „To było całkowicie szalone!”

Padel Magazine : Mieliśmy szczęście zobaczyć na Human padel Otwórz niesamowity turniej kilka tygodni temu. Robin, czy żyjesz?

Robin : ” Je suis vivant, je suis à Roland, tout va bien (rires). On a récupéré un petit peu après un tournoi magnifique comme tu l’as dit, une très belle réussite à la fois pour les amoureux de padel et pour l’organisateur de tournoi que je suis et les équipes avec lesquelles je travaille. Et puis on enchaîne avec un autre tout aussi magnifique ici à Roland. La planète padel se porte bien !”

Od 10.000 12.000 do XNUMX XNUMX osób w Human Padel Otwórz

Padel Magazine : Widzieliśmy, że publiczność odpowiedziała obecna. Jak to widzisz?

Rudzik : ” Ça a été complètement fou ! On peut souligner que c’est la première fois en France qu’on avait un tournoi avec du ticketing : c’est-à-dire des entrées payantes. Effectivement les qualifications ont débordé au XNUMXPadel, évidemment avec nos joueurs et joueuses français qui ont tous bien joué. La communauté du XNUMXPadel i wszyscy z Tuluzy byli obecni podczas kwalifikacji.

Ku naszemu wielkiemu zaskoczeniu, Palais des Sports od środy wspominam ten dzień, który zakończył się bardzo późno przy ponad 1500 osób obecnych. A potem w czwartek, piątek, sobotę, niedzielę: szczególnie w sobotę i niedzielę „wyprzedane” i ponad 3000 osób na trybunach. Całość reprezentuje ponad 10.000 4 osób, które przeszły w tygodniu między Palais des Sports a kwalifikacjami oraz część kobiecego stołu o XNUMX.Padel. Nie jesteśmy daleko od 10-12 000 osób, które przyszły oglądać mecze w Tuluzie. “

Padel Magazine : Dokładnie, po tym sukcesie osiągniętym podczas pierwszej edycji można się zastanawiać: jaki jest następny krok?

Rudzik : “On sort d’une édition et on se projette sur la deuxième. Toujours à Toulouse on espère. Pour ne rien vous cacher, on va faire un bilan avec les collectivités, avec les partenaires ; ça demande quand même un suivi des collectivités, de la mairie de Toulouse, de la Région, du Département, nos partenaires aussi qui nous ont suivis, les partenaires privés, Human Immobilier et d’autres qui eux aussi ont été enchantés par toutes les activations. La mairie évidemment est très contente du résultat, du monde qu’il y a eu, des échos dans la ville : on a parlé padel przez ponad tydzień w Tuluzie.

Le focus est sur XNUMX et on va essayer de reproduire une saison XNUMX et de la rendre encore un peu plus jolie que ce qu’elle était cette année.”

Padel Magazine : Czy wszyscy ci partnerzy są zaangażowani w konkurs od kilku lat?

Rudzik : „Wyjechaliśmy na pierwszą edycję słynnego 1 + 1: to znaczy, że zarówno społeczności, jak i partnerzy wzięli z nami zakład, aby zrobić pierwszą edycję, aby przyciągnąć najlepszych graczy świata we Francji i Tuluzie, Odnosząc sukces, jestem całkiem zadowolony z faktu, że wszyscy nasi partnerzy i społeczności śledzą nas już drugi rok. A potem chodzi też o szukanie innych partnerów, szukanie czegoś nowego i uruchamianie innych dźwigni, aby nadal był to wielki sukces i aby w przyszłym roku na trybunach było jeszcze więcej!”

Kurs łączący francuską drużynę kobiet i mężczyzn… w Barcelonie?

Padel Magazine : Porozmawiajmy teraz o jednym z twoich pozostałych kapeluszy. Jaki jest program kapitana France Dames, wiedząc, że kolejny wielki termin upływa w listopadzie?

Rudzik : „To pójdzie bardzo szybko, ale jest kalendarz turniejów, który w końcu jest dość dobrze zrobiony we Francji, jest dużo P1000, które są rozgrywane w lipcu. Wymieniałem się bardzo regularnie ze wszystkimi dziewczynami, śledziłem wszystkie wyniki. We wrześniu jest nowy wielki termin z P2000 des Pyramides, a za nim będą mistrzostwa Francji i ten kurs szkoleniowy, który organizujemy z FFT i Pablo Aymą (kapitanem francuskiej drużyny męskiej) z krokiem w miesiącu Październik. A priori obóz powinien się odbyć w Barcelonie, ale nie chcę jeszcze gadać, bo to jeszcze nie do końca oficjalne. Ale pomysł jest taki, aby zebrać najlepszych zawodników płci męskiej i żeńskiej w skróconym okresie 4-5 dni podczas zgrupowania, myślę, że to ważne dla wszystkich.

Śledzę je wszystkie. Wszystkie dziewczyny są bardzo zmotywowane, czy to Alix i Léa grają na World Padel Tour i wszyscy nasi gracze, którzy rywalizują na P1000, na torze APT, na torze FIP… Roland-Garros w tym roku (dla Pań) nie odbędzie się, ale możemy mieć nadzieję, że będzie w przyszłym roku lub nie za długie. Myślę, że wszyscy chcą walczyć tak, jak wczoraj Benjamin zrobił to na korcie centralnym, a nawet na oficynach Rolanda-Garrosa.

Znowu powtarzam, planeta padel ma się dobrze, padel Francuzi też, a potem będziemy mieć nadzieję, że osiągniemy bardzo dobre wyniki na mistrzostwach świata z dziewczynami i mężczyznami, aby jeszcze trochę utrzymać ten impet. “

„Dream Team nazywa się Dream Team tylko wtedy, gdy wygrywa”

Padel Magazine : Mistrzostwa Świata, w których liczymy na mały medal? W szczególności ze wzmocnieniem wagi po powrocie Laury Clergue, rozmawialiśmy o „Dream Team”, na który liczyliśmy od jakiegoś czasu. Z pewnością konkurencja będzie zacięta, ale będziemy mieli też silniejszą drużynę francuską.

Rudzik : „Laura wróciła, Jessica też wróciła do biznesu, sprawy układają się całkiem dobrze z Lucile… Mamy Melissę i Amelię, które błyszczą, które grają bardzo dobrze i które również osiągają świetne wyniki.

Po tym, jak Dream Team nazywa się Dream Team tylko wtedy, gdy wygrywa. Możemy sobie wyobrazić, że na papierze ten zespół jest piękny, teraz to wynik sprawia, że ​​ten zespół można uznać za Dream Team lub nie. Wiemy, że Włosi są bardzo silni, wiemy, że Hiszpanie i Argentyńczycy są wyżej, wiemy, że Portugalczycy będą obecni w tym roku (wciąż mają dwóch graczy, którzy są w czołowej 20-25 na świecie).

Istnieje konkurencja na wszystkich poziomach, we wszystkich narodach, ale także we Francji, ale jest to tylko pozytywne dla padel Kobiecy francuski. Ode mnie zależy założenie/stworzenie tego najlepszego możliwego zespołu i osiągnięcie jak najlepszych wyników, możesz na mnie liczyć, że zrobię to najlepiej.

Znajdź wywiad na zdjęciach, właśnie tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.