Wywiad przeprowadzony z Robin Haziza, kapitan francuskiej drużyny kobiet, która jest również agentką zawodników, dyrektorem Człowiek Padel Open, konsultant… Mówi o różnych aktualnych tematach.

Cyril Hanouna, „wielki wpływowy padel"

Padel Magazine : Widzieliśmy, że istnieje lista bardzo dobrych francuskich graczy, zarówno dla dziewcząt, jak i dla chłopców. Ale mogliśmy zobaczyć ciekawostkę, z obecnością Cyryla Hanouny na obrazie. Jaka jest twoja opinia na ten temat?

Robin Haziza: „Co z tego, poza tym, że uważam, że dla sportu jest fantastyczny. Można też śmiało powiedzieć, że promuje prawie co wieczór padel w jego programie, a to może być słuszna nagroda. Inni rzeczywiście by to zrobili może na tym skorzystać wild-card, inni bardziej zasłużyli. Rozumiem, że można to skrytykować. Ale to jest wybór FFT, został zaakceptowany, możemy to komentować, ponownie skomentować, tak to jest. W każdym razie byli ludzie, którzy oglądali dzisiaj jego mecz, to było raczej pozytywne, po tym mogę zrozumieć, że zawodnicy chcieliby być na jego miejscu. Jest to również to, co jest świetnym influencerem padel dziś na tym korzysta i tym lepiej dla sportu”

„Wszystkie P2000 są niezbędne dla trenera, którym jestem”

PMagazyn adel: Skoncentruj się teraz na swojej roli trenera reprezentacji Francji. Jaki jest twój punkt widzenia, kiedy jedziesz na tego typu wydarzenie, czy idziesz z czapką kapitana, czy jako zwykły widz, ale z tym nadzorującym okiem?

Robin Haziza : „ Nie, całkowicie pełnię swoją rolę kapitana drużyny Francji. Mamy bardzo niewiele turniejów, w których możemy nadzorować i mieć szansę na wszystkich graczy. Tutaj, na tym pierwszym P2000, panuje ogólny płaskowyż, ale za tym płaskowyżem wzrasta ogólny poziom. ten padel staje się coraz bardziej gęsty. Już od pierwszych meczów grupowych, które dzięki Wam śledziłem wczoraj na Facebooku, mogliśmy zobaczyć, że mecze były bardzo intensywne. Była niespodzianka z Tiffany i Wendy, które przegrały, ale z bardzo dobrym zespołem. Aby odpowiedzieć na twoje pytanie, jestem tu, aby nadzorować i rozmawiać z dziewczynami, ponieważ nie widujemy się często. Jest zespół do zbudowania i rozwoju z myślą o kolejnych mistrzostwach świata. Wszystkie P2000 i turnieje są niezbędne dla trenera, którym jestem. “

„Między brakiem wydarzenia 3 tygodnie po Tuluzie lub brakiem RG, wybieram Roland-Garros"

Padel Magazine : Mamy Rolanda-Garrosa Padel, człowiek Padel Otwarte (Tuluza World Padel Tour), które przychodzą. Czy Pana(i) zdaniem wydarzenia te będą sprzyjać postępom padel we Francji wykładniczo, gdzie jest to tylko krok w tym procesie?

Robin Haziza : „Myślę, że możemy być tylko zachwyceni tym, co dzieje się we Francji, przez 15 lat nie mieliśmy żadnych lub bardzo niewiele międzynarodowych wydarzeń. Jesteśmy pierwszym narodem, który wita World Padel Tour otwarte i Premier Padel Główny. Roland-Garros jest oczywiście historyczny, przemawia do całego świata. Przemawia do społeczności padel a zwłaszcza do osób spoza społeczności padel, będzie to bardzo dobry punkt widzenia. De facto wpłynie to korzystnie na rozwój padel na całym świecie i oczywiście padel Francuski też.

Można sobie wyobrazić, że mieszkańcy Tuluzy lub mieszkańcy Oksytanii dzięki narzędziom komunikacyjnym Roland-Garros zobaczą, że w Tuluzie odbywa się podobne lub prawie podobne wydarzenie. Może to pomoże zdobyć więcej widzów. Po WPT lub Premier Padel to jest padel kto wygrywa. W Roland-Garros również będziemy mieli najlepszych graczy na świecie, to naprawdę wyjątkowa wystawa. Jest to również świetne dla naszych Francuzów, ponieważ będą mogli zmierzyć się z najlepszymi graczami zarówno na WPT, jak i na RG.

Wprawdzie data kilka tygodni po Tuluzie trochę kanibalizuje wydarzenie na tej pierwszej edycji, ale odbieram to w pozytywny sposób. Szczerze mówiąc, między brakiem wydarzenia 1 tygodnie po Tuluzie, a brakiem RG, wybieram Roland-Garros.

Padel Magazine : Jako dyrektor WPT Toulouse, jak leci, jak idzie organizacja, czy napotkałeś jakieś problemy podczas przygotowań?

Robin Haziza : „Problemy, myślę, że w przypadku każdego rodzaju międzynarodowego wydarzenia na dużą skalę istnieją codzienne problemy do pokonania, to jest nasze codzienne życie. Ale to część gry. Z drugiej strony jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do tego wydarzenia, społeczności padel odpowiedział prezent i sprzedaliśmy prawie wszystkie bilety (sobota i niedziela). Mamy sekcję gościnności, która jest bardzo pełna z wieloma partnerami, którzy podążają za nami w przygodzie, pozostaje to pierwsza. Nawet jeśli przyjedzie RG, to my jako pierwsi zorganizujemy tego typu wydarzenie, nie, idzie całkiem nieźle. Mamy nadzieję, że będzie to bardzo piękne święto padel, to jest najważniejsze, a następnie na koniec zrobimy rachunki.

Chodzi o to, aby odniósł wielki sukces popularno-medialny i myślę, że w tej chwili dobrze sobie radzimy.

„Otwarte dla wszystkich”

Padel Magazine : Tym razem rozmawiam z konsultantem Robin Haziza. Widzieliśmy, że Canal + odzyskał prawa do finału WPT Masters w zeszłym roku, beIN Sports, które odpowiada za Premier Padel, czy moglibyśmy znaleźć Cię na jednym z dwóch kanałów w ramach WPT lub? Premier Padel ?

Robin Haziza : „Nie odpowiadam za sport ani w Canal, ani w beIN, wiem tylko, że Canal zaplanował transmisję wydarzeń WPT, a w szczególności Human Padel Otwarte w Tuluzie. Konsultantem podczas imprezy, nie będę bo będę trochę w piekarniku i młynku, żeby poradzić sobie z wszystkimi problemami i ograniczeniami imprezy. Potem to rola, która mi się podoba, bardzo mi się podobała i mam nadzieję, że widzowie też docenili komentarze i jestem otwarta na wszystko.

Wierzę, że do tej pory Canal + naprawdę planował transmisję różnych wydarzeń WPT, beIN przejmuje także RG i inne. Znowu za padel, to wspaniałe oświetlenie i skupienie. Wiemy, że telewizja jest kluczową dźwignią rozwoju sportu, mamy szczęście, że mamy dwóch historycznych nadawców i bardzo koncentrujemy się na sporcie, więc nie będziemy na to narzekać.

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.