W dżentelmenach Roland Garros 2020 po raz kolejny zaprezentuje finał, który znamy szczególnie dobrze: Rafael Nadal twarz Novak Djokovic.

RG 2020: Prestiżowy finał

Świat numer 1 przeciwko światowemu numerowi 2, prestiżowy plakat, który pozwala obcokrajowcom z Francji oddychać mężczyznami, ponieważ jest gwarancją rekordowych liczb w mediach. Społeczeństwo chce i prosi o więcej!

Hiszpan nadal zaskakuje niemal bezgłośnie dotarciem do finału w Paryżu, pokonując w półfinale jednego z faworytów toru: 13. świata Diego Schwartzmana. Argentyńczyk nie mógł w ten piątek nic zrobić przeciwko potężnym ciosom Hiszpanów. Zbyt regularny, zbyt silny Rafa kontrolował swoją zdobycz do tego stopnia, że ​​w tie-breaku 7. seta wyrządził poważne 0/3.

Djoko jako jedyny sprawił, że Roland zwątpił w Nadala?

W każdym razie Nole przybywa z dużą pewnością siebie. Prawie doskonały kurs paryski. Żadnych strat, jeśli odłożymy na bok amerykański wypadek. Zwycięstwo w Cincinnati, potem w Rzymie, można było niemal odnieść wrażenie, że faworytem finału jest Novak Djokovic.

Grecki Tsitsipas stawił opór. Walczył, wracając do 2 setów wszędzie po tym, jak logicznie prowadził 2 sety do 0. Serb początkowo poradził sobie ręcznie, ale udało mu się uwolnić pod koniec tego trzeciego seta, oszczędzając punkt meczowy i wygrywając piękny set point w serwisie Djoko. Z tyłu Grek zadaje 3/5 między końcem 0. a początkiem 3. setu. Tsitsipas wraca wszędzie do 4 zestawów. Ale fizycznie jest to bardzo trudne, zwłaszcza że Grek ma turniej w Hamburgu przed Rolandem Garrosem.

W piątym secie brakuje mu tchu. Serb wykonuje swoją robotę i wyraźnie wygrywa w tym decydującym secie.

Młodzi ludzie pchają, ale równie często nie udaje im się przejść, by przez tyle lat wypierać szefów światowego tenisa. BIG 3: Nadal, Djoko i Federer nadal królują na tenisowej planecie.

Novak Djokovic przegrywa dwa sety na swojej połowie, ale będzie miał również 100% swoich możliwości w starciu z Nadalem, nawet jeśli w tym meczu wycierpiał więcej niż oczekiwano.

Nadal, faworyt!

Nie daj się zwieść, Rafael Nadal jak zawsze będzie faworytem do własnej sukcesji. Mistrz lokalu zagra finał z naładowanymi akumulatorami. Żaden set stracony od początku dwóch tygodni.

Czy Novak będzie w stanie opanować hiszpański? A jeśli tak jest w przypadku całej gry? Do zobaczenia w niedzielę podczas ósmej konfrontacji i wielkiego finału French Open, który zakończy 8 tygodnie wspaniałego tenisa.

Zdjęcia: strony na Facebooku Rafa Nadal / Novak Djokovic
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.