III etap NORTH Padel Infinity w BIG IV Valenciennes zakończyło się dwoma bardzo trudnymi finałami i małą niespodzianką dla pań. Wracając do konkursu na początek roku.

Kik / Romanowski tworzy niespodziankę

Stolik P500 dla kobiet zawierał finał na poziomie gry z lokalną parą Océane Kik i Elodie Romanowski przeciwko Claire Lefèvre i Elodie Damiano.

To właściwie połowa niespodzianki, ponieważ Océane Kik i Elodie Romnowski są już znani w środku z agresywnych graczy i skomplikowanej gry. W finale Nordiques grał przeciwko zawodnikom 2 również rozpoznał kobiecy tor, a mianowicie członek francuskiej drużyny Elodie Damiano związanej z Claire Lefevre.

Mecz, który wygrał w zestawach 3, a ostatni zestaw nie do oddychania.

Kik / Romanowski, noszony przez całą widownię BIG IV, zdołał wygrać tie-break 3. seta i wygrać ten P500 - Padel Infinity, pierwszy dla tych dwóch graczy w tej kategorii turniejowej.

Tison / Maigret, niezniszczalny?

Benjamin Tison i Adrien Maigret prawie nigdy nie przegrali razem. Musimy wrócić do jedynej porażki pary ponad rok temu na bois d'Arcy Open (Against Le Panse / Bourgoin).

Od tego czasu droga przejechała z wieloma zyskami P1000.

Cena w zestawach 2

Na tym etapie Padel Infinity - P1000, para Tison / Maigret nie dawała przeciwnikom większych szans w tej rywalizacji.

  • 1 / 8 wygrywa 6 / 0 6 / 2 vs. Fourre / Destombes
  • 1 / 4 wygrywa 6 / 4 6 / 2 przeciwko Julienowi Maigretowi i Yannowi Uuradou.

Trudno grać z bratem i byłym partnerem ... Mecz jest nieco napięty, ale logiczny.

  • 1 / 2 wygrywają z Garnier / Boissé.

Początek gry bardzo przeciętny od ulubionych do momentu, gdy prowadził 4 / 1. Za Tison / Maigret będą działały: 6 / 4 6 / 0.

Uwaga: mała kontuzja Simona Boissé w nodze podczas jego zmiany. Zobaczymy, czy to poważna kontuzja.

Oczekiwany i wybuchowy finał

W finale mamy prawo do oczekiwanego finału: Panse / Moreau, dwóch graczy francuskiej drużyny przeciwko Parisian Tison / Magret.

Mecz oczywiście zakwestionowany, że para Bois d'Arcy i TC Mantes-la-Jolie zdołają wygrać w zestawach 2 7 / 6 6 / 3.

Max i Loïc rozpoczynają mecz bardzo przeciętnie. Benjamin i Adrien rozpoczynają mecz przerwą na wejście. Ale poziom gry jest zrównoważony. Dwie pary zostają postrzelone w celu ciosu. Debiut Panse / Moreau, a nawet ma okazję poprowadzić przerwę. Tison / Maigret zapisuje kulki 3.

Wreszcie ten zestaw przejdzie do remisu. W tej grze para Tison / Maigret jest prawie nie do pobicia.

Potem Maxime Moreau nieco się rozdzielił. Obciążenie pracą dla Loïc Le Panse, gracza Casa Padel był zbyt ważny w stosunku do walca parowego Maigret / Tison.

Rozpoczyna rok 2018, kiedy kończy: WYGRANIE w P1000.

Benjamin Tison i Adrien Maigret kontynuują swoją piękną serię.

Zatrzymamy ich? Jeśli tak to kto?

Kolejne pytanie: czy para Tison / Maigret może ubiegać się o kwalifikacje do Mistrzostw Świata Mężczyzn w Padlu, które powinny odbyć się między czerwcem a sierpniem?

Uwaga przy przekazywaniu zwycięstwa w turnieju P250 (który był rozgrywany równolegle P1000) para Antoine Bardoux i Mathias Bisiaux w pięknej drużynie Stephane Schoofs i Pierre Bertagnol.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.