W kontekście realizacji karnet zdrowia, minister sportu Roxana Maracineanu udała się do Casa Padel Uno w Saint-Denis.

Minister w padel, świetna promocja dla naszego sportu!

Jest to przede wszystkim dowód na to, że padel to sport, który we Francji zyskuje coraz większe znaczenie! Po Patricku Kannerze, który próbował tego na Place du Capitole i który… przepowiada świetlaną przyszłość, to Roxana Maracineanu była w stanie uderzyć piłkę dom Padel jeden !

Minister sportu, były mistrz pływania, odwiedził jeden z największych klubów we Francji. Skorzystała z okazji, żeby trochę pograć, za radą szesnastego francuskiego gracza Dimitri Hueta, jak widać na poniższym filmie:

Oprócz przetestowania działalności minister mógł omówić z konieczności delikatną realizację przepustki zdrowotnej dla klubów. Jak powiedział José Manuel Escoin, prezes Casa Padel, „Pracownicy naszych placówek są młodzi, a więc mniej zaszczepieni i niechętni temu. I nie widzi kontroli przepustki zdrowotnej i wynikających z niej trudności administracyjnych. Musimy otrzymać wsparcie, aby stawić czoła problemowi rekrutacji i utrzymania naszych zespołów. "

Komunikat prasowy Casa Padel

„Paryż, 30 lipca 2021 r.

Roxana Maracineanu, Delegatka Ministra ds. Sportu, spotyka się z graczami w komercyjnym rekreacji sportowej.

Roxana Maracineanu, delegatka minister ds. sportu, odwiedziła w środę, 30 lipca, największy ośrodek Padel Wewnątrz z Francji, Casa Padel Uno w St-Denis, witany przez podprefekta Seine-Saint-Denis.

Udało jej się przetestować jeden z 12 kortów padel, czuć się bardzo komfortowo na boisku i odkrywać restaurację sprzyjającą małym regionalnym producentom oraz przestrzenie coworkingowe, fitness i well-being.

Możliwość omówienia przepustki zdrowotnej, obowiązującego protokołu, kwestii ekonomicznych oraz wznowienia działalności od 9 czerwca 2021 r.

dom Padel Uno uczestniczy w promocji Padel oraz uprawianie sportu i jego korzyści dla wzmocnienia odporności na wszelkie formy chorób fizycznych i psychicznych.

Komercyjny sektor rekreacji sportowej będzie źródłem propozycji znalezienia najbardziej odpowiednich środków wsparcia dla sektora, czy promowania powrotu do aktywności fizycznej i sportowej przez praktyków.”

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.